Субота, 23 Листопада

При заквасці капусти може статися так, що після поміщення її в банку або іншу тару зайвий сік почне витікати через край. Ні-ні, та й виникне думка, що надлишки слід було б злити. Розберемося, чи вплине хоч якось ця процедура на смак заготівлі і чи взагалі потрібно зливати зайвий сік.

Що робити із зайвим соком

При заквашуванні капусти зайвого соку утворитися просто не може. Так кажуть досвідчені кулінари. Все, що зайве, виллється через край. А все, що залишилося в банці, нехай у банці і залишається.

Капуста в процесі закваски повинна бути повністю вкрита розсолом – це головна умова і, власне, те, заради чого варто возитися з овочами.

Якщо ж під час бродіння соку, навпаки, мало, можна бути впевненим, що заготівля зіпсується. Ймовірно, скоро з’явиться характерний наліт, окремі фрагменти почнуть сохнути, а їсти капусту буде неможливо.

Вважається, що крім як через сортові особливості капусти така біда може трапитися, якщо додати в заготовку багато моркви, яка заважає нормальному бродінню. На 1 кг капусти достатньо 50 г моркви.

Якщо сік пішов і пішов рясно, все зроблено правильно. Залишиться періодично протикати заготівлю дерев’яною шпажкою до дна, але розсіл зливати не можна.

Exit mobile version