Субота, 23 Листопада

Широко відомо, що волоський горіх є важливим компонентом здорового, збалансованого харчування. У цьому немає нічого дивного – адже це справжня скарбниця поживних речовин, що позитивно впливають на здоров’я та самопочуття. Кому слід їсти волоські горіхи, і в якому вигляді їх варто вживати?

Важко знайти десь більше корисних для здоров’я інгредієнтів, ніж у горіхах – вони вважаються багатим джерелом вітамінів, мінералів, антиоксидантів та жирних кислот, які підтримують низку процесів в організмі людини. Волоські горіхи відрізняються не тільки неповторним смаком, але й великою універсальністю – їх можна їсти окремо і додавати до різних страв, включаючи десерти, напої та сухі страви.

Скільки калорій міститься і які вітаміни перебувають у волоському горіху? Харчова цінність 100г цього продукту приблизно 654 ккал і містить:

  • Білок: 15 г;
  • Жири: 65 г;
  • Вуглеводи: 13 г;
  • клітковина: 6,5 г;
  • вітамін В1: 0,34 мг;
  • вітамін В2: 0,15 мг;
  • вітамін В3: 1,12 мг;
  • вітамін В6: 0,53 мг;
  • вітамін В9: 98 мкг;
  • вітамін А: 20 мг;
  • вітамін С: 1,3 мг;
  • вітамін Е: 0,70 мг;
  • вітамін К: 2,7 мкг;
  • Залізо: 2,90 мг;
  • Кальцій: 98 мг;
  • Калій: 440 мг;
  • Магній: 158 мг;
  • Цинк: 3,09 мг.

Волоський горіх – властивості

Регулярне вживання волоського горіха знижує рівень «поганого» холестерину в крові, запобігає розвитку серцево-судинних та нейродегенеративних захворювань, зміцнює судини, покращує мікробіом кишечника. 

Крім того, присутні в ньому речовини позитивно впливають на фертильність, пригнічують розмноження вільних радикалів, покращують роботу головного мозку, покращують стан шкіри та волосся, виявляють протиракові властивості. 

Слід наголосити, що, незважаючи на високу калорійність, волоські горіхи безпосередньо не сприяють набору ваги. Навпаки – вони ефективно вгамовують голод і тим самим знижують потяг до солоних і солодких ласощів, що дозволяє підтримувати масу тіла в нормі.

Кому варто їсти волоські горіхи

У групі людей, для яких вони особливо рекомендуються, є, серед інших, вегани та вегетаріанці, які хочуть збільшити кількість білка у своєму раціоні. 

Більше того, через високий вміст ненасичених жирних кислот волоські горіхи потрібно їсти майбутнім мамам. Звісно, ​​якщо немає протипоказань. Волоські горіхи також повинні бути включені в меню дітей та людей похилого віку.

Кому слід уникати волоських горіхів

Основним протипоказанням до вживання є харчова непереносимість чи алергія. На жаль, горіхи вважаються сильними алергенами, які у разі алергії можуть викликати такі симптоми, як висипання, екзема, свербіж та почервоніння шкіри, набряк губ, язика та стравоходу, шлунково-кишкові розлади, включаючи діарею, біль у животі, нудоту та блювання.

Як зберігати волоські горіхи

Щоб горіхи зберегли свій смак та властивості, необхідно забезпечити відповідні умови. Пам’ятайте, що вони є рясним джерелом жиру, який досить швидко стає гірким. 

Горіхи у шкаралупі, безумовно, найкращий вибір. Очищені горіхи часто засихають або покриваються пліснявою. Незалежно від того, чи є у горіхів шкаралупа чи ні, зберігайте їх у прохолодному, сухому місці, бажано без доступу повітря.

Що можна приготувати з волоських горіхів

Безперечною перевагою волоських горіхів є їх велика універсальність – їх смак і текстура роблять їх ідеальними для різних страв, як солодких, так і солоних. Що можна зробити з волоських горіхів?

Смажені горіхи

Обсмажування горіхів – це процедура, мета якої – ще більше посилити їх смак та аромат, а також позбавити їх характерної гіркоти, яка не всім подобається. Підсмажити їх можна двома способами – на сковороді чи в духовці. Вибираєте перший спосіб? Отже, добре розігрійте сковороду і викладіть порцію горіхів. 

Термічна обробка повинна продовжуватися доти, доки горіхи не стануть рівномірно золотистими – при цьому їх слід регулярно перемішувати, щоб вони не підгоріли. Що стосується духовки, то просто розігрійте її до 180 градусів, вставте лист з рівномірно розташованими горіхами і смажте їх п’ять-сім хвилин.

Тістечка з волоськими горіхами

Волоські горіхи є ключовим елементом багатьох популярних тортів. Без них багато хто не уявляє макового, медово-ягідного, фруктового торта. Деякі також додають їх у морквяний пиріг, банановий пиріг, брауні і навіть яблучний пиріг. Ніщо не заважає приготувати горіховий торт – він буде корисний усім. Для цього знадобиться вершкове масло, улюблений шоколад, сир маскарпоне, вершки 30%, печиво та молоко.

Салати з волоськими горіхами

Щоб приготувати їх, ви можете використовувати будь-які інгредієнти – ідеальним вибором будуть свіжі або сушені помідори, листя салату, часник, моцарелла та шинка. Інші інгредієнти, які можна використовувати, це буряк, курка та фрукти, у тому числі ананас, груші та полуниця. Якщо ви хочете, щоб ваш салат був ситнішим, ви можете зробити його з крупою або макаронами.

Сині сири

Волоські горіхи добре поєднуються з сирами з пліснявою – якщо ви не зустрінете їх у магазині, то можете купити обидва продукти окремо та подати їх разом. 

Насадіть шматочки на зубочистки та надайте їм фруктову нотку, наприклад, додавши грушу. Цікаво, що з волоських горіхів також можна приготувати ароматну закуску – просто змішайте сир з пліснявою та мелені горіхи з натуральним йогуртом, медом, сіллю та перцем.

Exit mobile version