Середа, 26 Червня

Виховання грає ключову роль формуванні особистості. А хіба батьки завжди мають рацію? Є кілька настанов від батьків, через які людина ніколи не зможе відчути себе щасливою.

Ідеальні стандарти

Багато батьків прагнуть навіяти своїм дітям ідею про те, що щастя досягається лише через досягнення певних стандартів успішності, краси чи багатства. Це створює постійне почуття недостатності в людини і заважає їй радіти з того, що вона має. 

Ідеального світу не існує, важливо навчити приймати дійсність такою, якою вона є.

Обмеження щодо вираження почуттів

Деякі батьки можуть придушувати вираження емоцій у дітей. Непоодинокі ситуації, коли батьки вчать придушувати свої почуття або приховувати їх.  Це призводить до того, що людина не може нормально переживати радість, сум чи гнів, що зрештою позбавляє її можливості відчути себе щасливою. 

Звичайно, важливо вміти впоратися з емоціями. Але який сенс їх приховувати навіть від найближчих?

Постійна критика

Батьки, які постійно критикують своїх дітей і чіпляються до кожного дріб’язкового недоліку, можуть створити у них постійне почуття незадоволеності собою та своїми досягненнями.  Це може призвести до того, що людина ніколи не буде задоволена своїми успіхами і, відповідно, не зможе відчути себе щасливою. 

І навіть якщо вона робить щось дійсно хороше і варте, відчуватиме критику на власну адресу.

Порівняння з іншими

Порівняння з іншими дітьми чи успішнішими родичами може створити в людини постійне почуття неповноцінності і заздрості. Вона постійно порівнюватиметься з іншими і ніколи не буде задоволена своїми досягненнями.

Важливо зрозуміти простий факт: поряд завжди буде людина, яка більш успішна і розвинена.

Обмеження у виборі життєвого шляху

Деякі батьки наполягають на виборі певного життєвого шляху для своїх дітей, ігноруючи їхні власні інтереси та бажання. Це може призвести до того, що людина почуватиметься нещасною і незадоволеною своїм життям, оскільки житиме не за своїм вибором.

Також деякі батьки вселяють, що свій життєвий шлях міняти не можна. Хіба це так? 

Світ змінюється стрімко, тому треба проявляти гнучкість та вміти орієнтуватися щодо ситуації. Простий приклад: якщо звільнили з роботи, хіба це не можливість отримати новий досвід чи вакансію, яка раніше видавалася недоступною?

Exit mobile version