Субота, 21 Вересня

Букінгемський палац офіційно повідомив: вдень 8 вересня королева Єлизавета II мирно померла в оточенні родини

Здоров’я королеви почало погіршуватися у жовтні минулого року. Але, попри всі труднощі, Єлизавета II досі продовжувала виконувати свої королівські обов’язки. Тому новина про те, що монарх виявилася прикутою до ліжка, прозвучала для британців, як грім серед ясного неба. Адже їй було вже 96 років — мало хто доживає до таких років, не кажучи вже про те, щоб залишатися настільки активним, зберігаючи ясність розуму.

І зараз британці несуть квіти до стін Букінгемського палацу, оплакуючи жінку, яка була їхньою королевою протягом останніх 70 років.

Що любила робити королева?

1. Регулярно відпочивала

Окрім подорожей світом у королівських турах протягом усього свого правління, щоліта королева відправлялася на кілька тижнів у замок Балморал у Шотландії — для відпочинку та розслаблення. Як писало навесні видання Belfast Telegraph (21 квітня 2022 року Єлизавета II відзначила 96-річчя), також багато часу вона проводила на свіжому повітрі. Зокрема, у парку Віндзорського замку у графстві Беркшир, куди приїжджала кожен Великдень.

2. Сама гуляла із собаками

За все життя у королеви було понад 30 собак, найвідоміші — коргі, кокер-спанієлі та доргі (суміш такси та коргі). Кажуть, ці королівські вихованці були справжнім джерелом радості та підтримки для Її Величності — вона сама їх вигулювала буквально до останнього року. До речі, швидка прогулянка із собаками теж допомагала їй підтримувати фізичну форму.

3. Каталася верхи

Єлизавета II каталася в сідлі (у це важко повірити) до 95 років і, як то кажуть, була дуже засмучена, коли їй довелося назавжди відмовитися від верхової їзди. Експерти говорили, що королева взагалі була дуже активною фізично — займалася так званими інтуїтивними тренуваннями. Тобто спорту як такого в її житті не було, але завдяки своїй рухливості, активному способу життя Єлизавета II завжди була дуже сильною та витривалою.

4. Була щаслива у шлюбі

Королева та принц Філіп були одружені цілих 73 роки. До речі, багато досліджень підтверджують, що міцний шлюб справді може знижувати ризик розвитку деменції та продовжувати життя.

5. Не думала про погане і в усьому намагалася знайти задоволення – навіть у нудному

Як пише Woman and Home, королева не вважала за корисне «виплескувати» негативні почуття та емоції, аналізувати їх, а також розмірковувати про минулі нещастя. Один із її принципів: «Менше кажи, швидше полегшає».

А коли якось її запитали, як вона справляється з нескінченним колом обов’язків і королівськими новинами, що постійно змінюються, Єлизавета II розкрила свою життєву філософію: яким би дивним чи нудним не був досвід, вона «має намір отримати від нього задоволення». Психологи називають цю навичку «пошуком вигоди» — пошук хорошого у будь-якій ситуації.

6. Вважала за краще просту їжу

За словами колишнього королівського шеф-кухаря Букінгемського палацу Даррена Макгрейді, королева приймала їжу чотири рази на день. Перевагу віддавала невигадливим стравам – любила смажену на грилі та варену рибу, овочі на грилі, курячий салат.

Як писало видання Eat This, свій день королева завжди починала з чашки гарячого чаю Ерл Грей із молоком, без цукру та печива. А ось яєць у її меню практично не було.

Натомість королева Єлизавета ніколи не відмовлялася від десерту. За словами шеф-кухаря, королева була небайдужа до солодкого, особливо до темного шоколаду – не любила ні молочного, ні білого.

Як писало видання Eat This, Її Величність ніколи не замовляла фастфуд і їла тільки добре просмажену яловичину – ніякого тартар стейка. Також не в пошані у палаці були морепродукти. Як повідомляло видання Metro, за 15 років служби Макгрейді ніколи не готував для королеви страви з макаронами, рисом та картоплею. І ще одна заборона – на часник. Він на палацовій кухні ніколи не з’являвся.

7. І трохи джина чи Дюбонне

Щодо алкоголю, то тут теж була поміркованість. Так, у списку улюблених королівських напоїв називають джин, аперитив Дюбонне (французький аперитив на основі кріпленого вина, ароматизований корою хінного дерева та різними травами), а іноді келих шампанського.

Цікавий факт

Королева завжди багато подорожувала – робочі візити були частиною її життя. З собою вона завжди брала досить незвичайну річ: пакет із власною кров’ю. Як пояснював королівський лікар, це було потрібно на випадок, якщо станеться НП і Єлизаветі II потрібно буде переливання крові. Такий «багаж» дозволить не витрачати час на пошуки донора.

Крім того, практикуючий лікар, який супроводжує королеву, завжди возив із собою медичну сумку з мобільним дефібрилятором і безліччю ліків, які могли б знадобитися для невідкладної допомоги. Під рукою було практично все.

Exit mobile version