Субота, 23 Листопада

Деколи фрази, які ми вживаємо в розмові з засмученим другом, родичем чи колегою, не допомагають співрозмовнику, а лише посилюють ситуацію.

Я ж говорив

Сенс цієї фрази можна розтлумачити як “не хочу тебе слухати, ти сам винен у своїх проблемах”. До того ж, той, хто вимовляє її, напевно, відчуває тріумф і суперництво, адже він знає, як краще, а його опонент знову потрапив у халепу.

Я ж тобі хорошого бажаю

Ці слова аж ніяк не такі безневинні, якими здаються: вони забороняють злитися на іншу людину, хоч би що та зробила. Не спускайтеся до таких низьких маніпуляцій.

Займись справою, і все пройде

Якщо людина, яка і без того перебуває в засмучених почуттях, почує подібні «слова підтримки», до всього іншого вона відчуватиме ще й почуття провини. Ваш позитив лише додасть співрозмовнику болю та страждань, внаслідок чого той закриється у собі та перестане ділитися своїми проблемами.

Ну ти попав

Це не просто констатація факту: така фраза лише посилює почуття безсилля та розпачу у людини, яка перебуває у складній життєвій ситуації.

Подумаєш, проблема

Якщо людина відчуває душевні муки, значить, у них на те є причини. Знецінення з вашого боку свідчить лише про те, що ви не сприймаєте співрозмовника всерйоз – не лише його страждання, а й сам він вам не важливий.

Exit mobile version