П’ятниця, 22 Листопада

Скептики можуть продовжувати сумніватися, але люди, які дотримуються правил здорого життя, знають, наскільки корисними є кисломолочні продукти для здоров’я. Простокваша, сметана, йогурт, кумис, кефір та ацидофільне молоко містять багато вітамінів, мінералів, ферментів та пробіотиків. Кефір вважається одним із найдавніших і найпопулярніших кисломолочних напоїв у світі.

Що таке кефір

Напій схожий на йогурт. Кефір виробляють шляхом додавання бактерій та дріжджових культур у молоко. 

Що дає кефір для здоров’я

  • Є джерелом багатьох поживних речовин – білків, жирів, вуглеводів, кальцію.
  • Кефір – більш потужний пробіотик, ніж йогурт, що має сильні антибактеріальні властивості. 
  • Кефір допоможе зміцнити кістки, боротися з патогенними мікроорганізмами (хелікобактер пілорі або сальмонела), захистить від інфекцій, нормалізує роботу ШКТ, очистить кров.
  • У склянці нежирного кефіру лише 116 калорій.

Який кефір краще пити

Вибір залежить від ваших особистих уподобань та потреб. Деякі види кефіру можуть бути збагачені додатковими нутрієнтами. Кефір із молока вважається найбільш поширеним видом, що містить багато білка, кальцію, вітамінів групи B та різноманітних пробіотиків. Альтернативою звичайному кефіру стане рослинний кефір із кеш’ю без лактози та консервантів.

Як часто потрібно пити кефір

Напій виявиться корисним доповненням до правильного харчування та сподобається тим, хто вітає здоровий спосіб життя. Найкращий результат для здоров’я можна отримати, вживаючи 1-3 склянки кефіру на день.

Як приготувати кефір вдома

Натуральний домашній кефір стане гідною заміною магазинному продукту. Користь такої альтернативи зрозуміла кожному – відсутність хімії та консервантів.

Кефір можна приготувати з коров’ячого, козячого, овечого, верблюжого чи буйволиного молока. А також для веганів – із соєвого, мигдального молока.

Рецепт домашнього кефіру за 10 хвилин

Молоко хорошої жирності (0,2 літра) доводимо до кипіння, даємо трохи охолонути, додаємо 1 ст. ложку кефіру або закваски, переливаємо в ємність, накриваємо марлею, ставимо в тепле місце, але не на сонце. Через 7-9 годин перемішуємо і даємо ще 7 годин настоятися.

З чим пити кефір

З різними продуктами, залежно від ваших особистих уподобань. Ось деякі варіанти: 

  • пити кефір у чистому вигляді, додати свіжі фрукти, горіхи, насіння, приготувати смузі, додати вівсянку на ніч, змішати з протеїном.

Що готують із кефіру

Напій додають як інгредієнт при випіканні хліба, млинців, мафінів. Кефір – чудова основа для соусів та маринадів.

Exit mobile version