Субота, 23 Листопада

Мало в кого вистачає сили волі бадьоро схоплюватися з ліжка після дзвінка будильника. Хтось спеціально відразу ставить кілька сигналів, хтось нескінченно тисне на кнопку повтору — адже якщо поспати ще 10-15 хвилин, почуватимешся трохи краще. Чи ні?

Насправді, як з’ясували вчені, така нешкідлива на перший погляд звичка підвищує ймовірність зіткнутися із хворобами серцево-судинної системи та діабетом.

Такого висновку дійшли вчені з університету Нотр-Дам у Сполучених Штатах. Експерти провели дослідження, у якому взяли участь 450 осіб. З’ясувалося, що установка одразу кількох будильників або така улюблена багатьма функція повтору сигналу шкодить здоров’ю. Вся справа в тому, що у любителів ігнорувати перший сигнал будильника частота биття серця стабільно вища в порівнянні з тими, хто може залишити ліжко після пробудження.

Керівник дослідження Стівен Меттінглі пояснив, із чим пов’язаний такий ефект. Справа в тому, що сон між дзвінками будильника супроводжується почуттям тривоги – адже вам страшно проспати. Як результат – така звичка може довести до смертельно небезпечних недуг.

До речі, вчені також з’ясували, скільки людей використовують повтор будильника. 57% учасників експерименту зізналися, що грішать такою звичкою. Цікаво, що жінки робили це на 12% частіше за чоловіків, пише видання 6PR.

Чому нас так тягне назад у ліжко

До речі, вас тягне поставити будильник на повтор не тільки через проблеми з силою волі. Насправді ви робите так через інерцію сну: це стан після пробудження, коли людина відчуває слабкість, сонливість. І саме тому вона так прагне залишитись під ковдрою.

Однак із інерцією сну треба боротися. Коли ми постійно перескакуємо від напівдрім до повноцінного пробудження, нормальний цикл сну завершити не виходить. А це означає, що сон у перервах між дзвінками будильника не дасть вам жодної бадьорості. Крім того, інерція сну після такого пробудження розтягнеться надовго — і ви весь ранок почуватиметеся млявим і втомленим.

Exit mobile version