П’ятниця, 22 Листопада

У кожної людини є свої переваги, коли приймати душ – раз на день, вранці або ввечері, а хтось вибирає гарячу ванну. В даний час існує безліч думок про підходи до щоденної гігієни людини. Коли краще голитися і приймати душ – вранці чи ввечері, і які п’ять помилок можна зробити.

За словами лікаря-косметолога Рекха Тейлор, душ найкраще приймати увечері.

Вважається, що вечірній душ кращий, ніж ранковий, позначається на здоров’ї шкіри“, – пояснила лікарка. За словами доктора Тейлора, однією з основних переваг вечірнього душу є те, що він очищає шкіру перед сном.

«Вечірні водні процедури видаляють мікробів, забруднення та пил, які можуть накопичитися протягом дня, а також піт, – сказала вона. – Ви очищаєте свою шкіру перед сном, тим самим дозволяючи їй належним чином відновлюватися за ніч“. Крім того, душ очищає пори, запобігає появі висипів та прищів.

Також теплий душ або ванна перед сном можуть покращити якість сну. Цей ключовий висновок зробили дослідники, пише видання Express. Вчені з’ясували, що оптимальний час для прийняття душу – за годину чи дві до сну. Це допомагає відрегулювати циркадні ритми організму, так званий внутрішній годинник людини, який впливає у тому числі на режими сну та неспання.

Лікар-косметолог дає ще одну пораду – чоловікам.

«Найкращий час для гоління – перед сном, – каже Рекха Тейлор. – Це пов’язано з тим, що під час сну наша шкіра розігрівається і трохи набрякає, через що волоски на шкірі ховаються в “цибулини”-фолікули і стають менш помітними. Так що якщо ви голитеся ввечері, то вранці ваша шкіра буде гладкішою».

Косметолог також зазначила, що надто частий та довгий прийом душу негативно впливає на стан шкіри. За її словами, вода знищує натуральні жири та змиває зі шкіри природні бактерії та мікроорганізми, що підтримують імунну систему.

Як правильно приймати душ: 5 головних помилок

1. Занадто гаряча вода

Для шкіри підвищення температури води – стресовий фактор. Дуже гаряча вода може стати причиною появи сухості шкіри, лущення та сверблячки. Приймати душ та ванну потрібно у воді, близькій до температури тіла – 36-37 градусів. Це ж стосується й умивання. Якщо вам важко вийти із зони комфорту, знижуйте температуру поступово.

2. “Жорсткі” миючі косметичні засоби

Звичайний шматок твердого туалетного мила – не найкращий вибір для вечірнього душу. Воно лужить шкіру, робить її більш сухою і схильною до подразнень. Дерматологи радять використовувати мило з натуральних масел або гелі та муси, що містять м’які ПАР.

3. Жорстка мочалка

Розтирати шкіру до червоного жорсткими мочалками – ще одна помилка при прийомі душу. Мочалка може залишити на шкірі мікротріщини. Відмовитись треба і від тканинних засобів, з них майже неможливо видалити забруднення. Найкраще використовувати м’яку губку або наносити гель на тіло руками.

Відлущення – це процедура, яка повинна бути у вашому доглядовому арсеналі, але не частіше 1-2 разів на тиждень. Проводити її краще за допомогою спеціальних скрабів.

4. Небезпечна губка

Неправильне використання аксесуара для душу – дуже серйозна помилка. М’які губки варто регулярно замінювати на нові та зберігати їх у ванній кімнаті у сухому вигляді, щоб у пористому матеріалі у вологому приміщенні не розмножувалися бактерії. Перед використанням губку обов’язково треба промити під струменем гарячої води.

5. Втрата вологи після душу

Шкіра потребує хорошого зволоження, тому відразу після душу не варто її розтирати до червоного рушником. Краще просто акуратно промокнути м’якою тканиною шкіру, а якщо є можливість – взагалі дозволити тілу висохнути після душу природним способом. Не забувайте і про зволожуючі креми та лосьйони. Вони відшкодують втрату вологи, яка неминуча при прийомі душу та очищенні шкіри.

Exit mobile version