Субота, 23 Листопада

У XV-XVI столітті матроси нерідко страждали від цинги. Ця хвороба розвивається, коли в організмі людини не вистачає вітаміну С. Цікаво, що через нестачу цієї речовини у людей виникали галюцинації. Це якраз доводить, що між їжею та мозком існує зв’язок.

Ключем до здоров’я мозку вважається баланс поживних речовин в організмі. Якщо в людини нестача чи надлишок вітамінів, амінокислот, жирів, цукрів, це може позитивно чи негативно зашкодити її поведінці.

Як і дефіцит вітаміну С, нестача вітаміну B3 може спровокувати появу захворювання, пов’язаного з роботою мозку, – пелагри. Це хвороба, при якій у людей виникає недоумство. При цьому дослідження показали, що підвищення рівня вітаміну В3 може пом’якшити наслідки хвороби Альцгеймера, Хантінгтона, Паркінсона.

Нестача йоду небезпечна тим, що в організмі не виробляється потрібна кількість гормонів щитовидної залози. І це негативно впливає обмін речовин, сон, апетит.

Однак у деяких випадках дефіцит певних речовин, одержуваних з їжею, може бути корисним для людини. Наприклад, якщо вона страждає на лікарсько-стійку епілепсію. За такого стану клітини мозку неконтрольовано активуються. Допомогти в цьому випадку може кетогенна дієта, що містить мало вуглеводів та багато жирів.

Якщо ж людина буде їсти дуже багато насичених жирів і цукрів (така комбінація зазвичай характерна для ультраоброблених продуктів), то чутливість його мозку до сигналів гормонів, які відповідають за почуття ситості, знизиться. Крім цього, люди та тварини при вживанні подібних продуктів у великих кількостях починають гірше розрізняти солодкий смак.

Раціон, до складу якого входять багато оброблених продуктів і багато жирів, пов’язаний, як зазначають дослідники, з найгіршими когнітивними здібностями та пам’яттю у тварин та людей. Крім того, і люди, і тварини найчастіше стикаються при надмірному вживанні подібної їжі з нейродегенеративними захворюваннями.

Exit mobile version