Вчені з Кентського державного університету провели серію досліджень, у ході яких дізналися, які особливості характеру мають власники собак і кішок. Виявилося, що ті, хто має собак, зазвичай більше ризикують і сильніше реагують на рекламу, яка спрямована на винагороду. Що стосується власників кішок, то вони поводяться обережніше і більше реагують на ту рекламу, яка пов’язана з неприйняттям ризику.
Лей Цзя з Кентського державного університету та разом із колегами – професорами маркетингу Сяоцзін Янг та Ювей Цзян провів 11 досліджень, спрямованих на вивчення поведінки та характеру кішок, собак та їх власників.
У ході двох перших досліджень стало ясно, що люди в штатах, де проживає більше власників собак, частіше у 2020 році хворіли на ковід, ніж ті, хто живе в місцевості з великою кількістю власників кішок.
У ще одному дослідженні фахівці запропонували учасникам уявити, що мають дві тисячі доларів. Також їм потрібно було вибрати, в який фонд інвестувати гроші: більш консервативний або більш ризикований. Хазяї собак при цьому частіше обирали ризикнути, а власники кішок – навпаки.
Інше дослідження було спрямовано вивчення реакції на рекламне оголошення 283 старшокурсників. Їм треба було також згадати свою взаємодію з кішкою чи собакою перед тим, як розпочати завдання. З’ясувалося, що ті, хто згадував про собаку, краще сприймали рекламу, де йдеться про плюси масажу для організму (прискорює обмін речовин, омолоджує тощо), а ті, хто думав про кішку, більше велися на фрази про масаж на кшталт «зменшує біль у тілі», «знижує напругу», «позбавляє стресу».
Вчені вважають, що така поведінка людей пов’язана з тим, що при спогадах про кішок або собак у їхній голові також спливають асоціації з цими тваринами. Наприклад, собаки можуть бути нетерплячими, а кішки – обережними.