Субота, 23 Листопада

Шанувальники зеленого чаю цінують його за освіжаючий смак, приємний колір та багатий на антиоксиданти склад. Однак, щоб насолодитися цим напоєм і отримати від нього максимум користі, потрібно дотриматися кількох правил. Не знаючи про них, багато хто робить непробачні помилки.

Перша з таких помилок – наливати в чайник для заварювання з листям зеленого чаю крутий окріп. Температура води безпосередньо впливає на збереження антиоксидантів, і окріп просто вбиває більшу їх частину. 

Найкраще дати скипілій воді охолонути хоча б до 80 градусів і лише потім заварювати чай.

Друга помилка – брати для приготування настою із листя зеленого чаю водопровідну воду. Навіть після кип’ятіння вона може зберігати в собі залишки іржі, вапна або хлорки, що, безсумнівно, позначиться на смаку готового настою. 

Яку воду використовувати? Бутильовану, джерельну або пропущену через фільтр. У такій воді сторонніх домішок буде точно менше і смак чаю вона не зіпсує.

Помилка під номером три – додавати в зелений чай холодну воду, якщо він здається занадто гарячим. Це відразу знизить концентрацію смакоароматичних речовин, і чай стане прісним. Але занадто гарячий настій пити теж не можна: загрожує опіками слизової оболонки рота і стравоходу. 

Що ж робити? Краще дочекатися, коли чай охолоне сам, або помістити кухоль у миску або каструльку, наповнену холодною водою.

Четверта помилка – збільшувати кількість сухого листя чаю та час його заварювання. Якщо класти в заварювальний чайник багато зеленого чаю і чекати довше 10 хвилин, вийде надмірно міцний і гіркий настій, який важко буде пити навіть великим любителям. 

Правильно буде вчинити так: у чайник покласти сировину з розрахунку “півтора грама на 100 мл води” та заварювати її не довше за п’ять хвилин. Тоді напій вийде в міру міцним і набуде приємного кольору та смаку.

Помилка під номером п’ять – пити зелений чай на порожній шлунок. Ті антиоксиданти, що в ньому містяться, можуть заподіяти чималу шкоду, оскільки збільшують кислотність шлункового соку і при регулярному вживанні зеленого чаю натще можна отримати гастрит або виразку. Найкраще рішення – завершувати чашкою свіжозавареного зеленого чаю обід чи сніданок.

Шоста помилка – думати, що зелений чай стане ще смачнішим, якщо покласти в нього дві-три ложки цукру і ще плеснути молока. В результаті вийде не освіжаючий і напій, що бадьорить з терпкуватим післясмаком, а досить калорійний коктейль. Тому псувати смак справжнього зеленого чаю різними добавками не варто, дозволяється хіба що скибочка лимона. Якщо ж подобається пити чай з молоком, віддайте перевагу рослинним його варіантам.

Помилка номер сім – пити в день надто багато зеленого чаю. Так ви не наситите організм корисними речовинами, зате передозування кофеїну (який у зеленому чаї теж є) придбайте точно. Скільки чашок можна випивати? Не більше 8 або 9. Так, і остання має бути випита не пізніше 6 години вечора, інакше буде важко заснути.

І остання, восьма помилка стосується зберігання сухого зеленого чаю. Ставити відкритий пакет із чайним листям у шафу поряд з спеціями, що гостро пахнуть, або тримати відкриту банку з чаєм у холодильнику, де зберігаються ковбаси або свіжа риба, – гарантовано зіпсувати продукт. 

Чай чудово вбирає сторонні аромати, і тому зберігати його в сухому вигляді можна, лише помістивши в ємність з кришкою, що герметично закривається. Добре, якщо ця ємність буде виготовлена ​​з кераміки або скла, тому що пластикові баночки теж можуть передати смак пластмаси чаю.

Exit mobile version