Неділя, 22 Вересня

Запасатися крупами про запас можна лише за умови, що їх є де зберігати без ризику, що в них заведуть комахи. Неприємність ще й у тому, що комахи можуть завестися у крупі в магазині або на складі, і тоді «троянський кінь» зіпсує ваші домашні запаси – від бакалії до сухофруктів. Щоб цього не трапилося, потрібно мати хоч найменше уявлення про те, звідки беруться жучки і міль і чого вони не люблять.

Спосіб №1: заморожування

У таких умовах навряд чи з’являться жучки та личинки. Але зберігати у морозилці рис – погана ідея. Після варіння перемерзлий рис розповзеться.

Спосіб №2: цитрусові

На цей випадок, а також коли у морозилці просто немає місця, у пакет із крупою можна покласти шкірку цитрусових. Найкраще відлякує харчову міль шкірка апельсина чи лимона.

Спосіб №3: спеції

Якщо боїтеся зіпсувати смак круп та готових страв запахом тропічних фруктів, залиште на полиці з крупами головку часнику або гострий перець. Такий самий ефект дає лавровий лист, який активно використовували як засіб профілактики появи молі ще господині у минулому.

Спосіб №4: фольга

Не тільки фольга, а будь-який металевий предмет (вилка чи ложка) не дозволить з’явитися у крупі комахам-шкідникам. Але найчастіше господині залишають у крупах кульки із фольги для випічки.

Спосіб №5: ємності

Найкраще зберігати крупи в скляних банках, що герметично закриваються.

Якщо комах вдалося вчасно виявити та винищити, не забудьте перед тим, як вирушити за новими крупами, обробити полиці оцтом. В іншому випадку личинки, що сховалися в щілинах та інших затишних місцях, зведуть нанівець ваші старання.

Exit mobile version