Субота, 23 Листопада

Виростити гарбуз легко, а ось зберегти плоди у свіжому вигляді до весни – завдання набагато складніше. Якщо дотримуватися кількох нюансів, то гарбуз без проблем пролежить до весни і не втратить своїх властивостей. 

7 хитрощів зберігання 

  1. Урожай гарбуза забирають за 1-2 тижні до заморозків. 
  2. Найкращу лежкість показують визрілі плоди, у яких добре сформована шкірка. Такі екземпляри набули забарвлення, характерного для сорту. 
  3. Не до кінця дозрілі плоди можуть дозріти у процесі зберігання. Екземпляри, які зняли зовсім недозрілими, краще використовувати найпершими. Так само роблять із плодами, на яких у процесі зберігання з’являються мокрі плями. 
  4. Після збирання врожай залишають на свіжому повітрі на 1-2 тижні. Чекають, доки хвостики не висохнуть. Від цього залежить термін зберігання. 
  5. Досвідчені городники за допомогою сухого дрантя зчищають залишки землі з плодів. 
  6. Після очищення дачники обробляють плоди засобом, що містить сінну паличку. Після приготування розчину ганчірку змочують у рідині та протирають поверхню гарбуза. Це зменшує ризик розвитку інфекцій, які призводять до гниття. 
  7. У приміщенні гарбуз зберігають холодним або теплим способом. Другий варіант підходить для великих і визрілих екземплярів. Їх тримають за кімнатної температури. У таких плодів хвостик висох повністю. 

«Холодний» метод розрахований і для інших плодів. Їх зберігають за температури +5 …+7 °C. 

Exit mobile version