Простота приготування, велика кількість рецептів та можливість використовувати будь-який вид м’яса роблять котлети фаворитами серед дорослих та маленьких гурманів. Після того, як французькому кухареві прийшла ідея обернути фаршем кісточку від ребра і обсмажити її у великій кількості олії, котлети отримали безліч змін.
Сьогодні кожна господиня має свій фірмовий рецепт котлет, а інтернет пропонує сотні варіантів улюбленої страви: смажені та запечені, в паніровці та без, м’ясні, рибні та навіть вегетаріанські.
У цій статті представлені прості прості секрети, які допоможуть отримати смачну та ситну страву для всієї родини. Дотримуюся п’яти простих кроків, знайома страва вийде ще смачнішою.
Секрети приготування котлети
- Щоб готові котлети вийшли соковитими та ніжними, потрібно правильно вибрати фарш. У класичній версії використовують з’єднання яловичини та свинини у співвідношенні три до одного.
- Для тієї самої ніжної структури і м’якості додайте до фаршу вимочений в молоці батон і дрібно натерту цибулю. Альтернативним варіантом для заміни хліба можуть стати різні овочі: картопля, цукіні чи морква.
- Старанно помішуємо фарш щонайменше 5 хвилин, щоб наситити його повітрям та пом’якшити волокна. Смак страви залежить від часу, присвяченому цьому процесу.
- Завжди розраховуєте час на приготування із запасом, щоб готовий фарш встиг відпочити в холодильнику щонайменше 2 години.
- Кілька хвилин котлети слід смажити на сильному вогні до золотистої скоринки, яка допоможе зберегти сік у середині. Після цього слід зменшити температуру і обсмажувати до готовності. За бажанням можна додати трошки води або бульйону і накрити кришкою ще на кілька хвилин.
Фарш для котлет: вся справа в м’ясі
Для приготування котлет віддавайте перевагу жирнішим частинам м’яса: шия, лопатка, стегно, грудинка і так далі. Так жир наситить волокна і котлети вийдуть дуже соковитими. Для котлет із птиці відмінно підійдуть стегна та ніжки, а от від філе варто відмовитися – з нього котлети вийдуть дуже сухими.
Сміливо змішуйте різні види фаршу. Крім класичного свино-яловичого асорті можна поєднати телятину з куркою або яловичину з індичкою. Готові котлети вийдуть вологими та більш насиченими до смаку.
Якщо ви вирішили використати пісну частину м’яса або птиці, можна скористатися ще одним лайфхаком: під час вимішування додайте трохи води до фаршу. Але треба враховувати, що вода має бути холодною. Кількість рідини визначайте залежно від консистенції фаршу – він має бути повітряним, і тримати форму.