Субота, 23 Листопада

Майже кожна господиня стикалася з проблемою, коли замість бажаних рибних котлет виходить безформна маса. На смак це, звісно, ​​не впливає, але вигляд такої страви апетиту не викликає.

Як зробити не тільки смачні, а й красиві котлети з рибного фаршу? Достатньо уникати помилок та застосовувати хитрощі досвідчених господинь.

Чому котлети розвалюються

Причин невдачі небагато. Найчастіше зустрічаються три:

  • Помилки у приготуванні маси для смаження. Іноді господині забувають покласти яйце, яке за впливу високої температури згортається, з’єднуючи разом і фіксуючи дрібні частинки фаршу. Також котлети розвалюються, якщо маса для смаження занадто рідка, занадто густа або неоднорідна (наприклад, в ній багато цибулі, або вона нарізана).
  • Помилки у смаженні. Маса розвалюється, якщо на поверхні не утворилася щільна скоринка, яка утримує фарш. Не намагайтеся перевернути котлети зарано. Смажте у достатній кількості олії, щоб вони не прилипли до сковороди. При спробі зняти котлети, що прилипли, швидше за все, вони розваляться. Викладайте фарш лише на добре розігріту сковороду. Так яйце швидко згорнеться, зафіксувавши інші інгредієнти і не дозволивши їм прилипнути до дна та стінок сковороди.
  • Котлети надто великі. І тут вони розламаються під впливом своєї ваги.

Всі ці помилки можна усунути в процесі приготування, коригуючи розмір заготівлі, склад (наприклад, додати борошна), контролюючи процес обсмажування.

Тонкощі, які треба знати

Крім основних принципів, які допомагають уникнути помилок, є менш очевидні тонкощі, дотримання яких допоможе при готуванні.

  1. Не беріть для фаршу “водянисту” рибу. Наприклад, філе пангасіуса дає рідкий фарш, який погано тримає форму.
  2. Обсмажуйте цибулю перед тим, як додати рибу. Або використовуйте сушену. Сирий лук виділяє сік у процесі нагрівання, що вже на сковороді підвищує рідкість фаршу.
  3. Якщо риба була заморожена, відіжміть зайву воду. Забрати зайву рідину допоможе манна крупа або черствий батон, який треба покришити і змішати з рибною масою.
  4. Відбивайте фарш перед тим, як ліпити котлети. Підніміть його над столом і киньте донизу, щоб він ударився об поверхню. Це «виб’є» зайві бульбашки повітря, зробить консистенцію одноріднішою.
  5. Зробіть заготовки, розкладіть на припилену борошном або манкою поверхню (можна взяти дощечку або велике блюдо).
  6. Потримайте заготовки 20–30 хвилин у холодильнику, щоб вони охолонули. Це допоможе зберегти форму.

Дотримуйтесь цих порад, і рибні котлети більше не розвалюватимуться.

Exit mobile version