П’ятниця, 22 Листопада

Чай – це культовий напій, який подобається мільйонам людей. Як правило, використовуються стандартні способи приготування чаю, через які повністю не розкривається смак та аромат. Тому варто згадати 8 секретів приготування чаю, завдяки яким можна буде отримати ідеальний напій.

Свіжість

На упаковці із чаєм не просто так вказується термін придатності. Багатьом може здаватися, що чай не може зіпсуватись, але це типова помилка. У складі чаю присутні ефірні олії, які згодом починають поступово розпадатися.

Чай може зберігатися до двох років за умови, що упаковка герметична, місце зберігання сухе та прохолодне. Фахівці рекомендують використовувати чай протягом 6 місяців після відкриття упаковки.

Простір при заварюванні

Насипаючи чай у заварник, більшість людей відразу починають його притискати. Також проблема стосується чайних пакетиків. Є просте правило: чайні пакетики при заварюванні повинні збільшуватися обсягом.

Краще віддавати перевагу листовому чаю. Якщо немає можливості повноцінно заварювати чай, більшість купують пакетики. Тут варто звертати увагу на чайні пакетики у формі пірамідок, адже в них завжди більше вільного простору.

Чай – це вода

Подібне висловлювання може спричинити чимало суперечок, проте слід виявляти раціональність. Кожен має запитати себе: з чого складається чай? Його основний компонент – це вода.

Якщо застосовується вода низької якості, говорити про смачний та корисний напій безглуздо. Все має починатися з базових речей, тому вибору води слід приділяти особливу увагу.

Температура води

Температура води під час заварювання має ключове значення. Кожна людина знає, що воду треба добре прокип’ятити. Саме з цієї причини і припускається типова помилка, так як багато хто заварює чай у киплячому окропі. Цього робити не варто, адже через вируючий окріп втрачається частина корисних речовин і смакових якостей. Є кілька порад:

  1. Чорний чай повинен заварюватись при температурі не більше 90 градусів.
  2.  Розглядаючи білі чи зелені сорти, то тут температура має становити близько 80 градусів.

Також варто дотримуватись важливого правила: повторно кип’ятити воду не рекомендується.

Правильні пропорції

Багато хто може сказати, що тут справа смаку та переваги кожної людини. А чому б не відштовхуватись від стандартних рекомендацій? Базова норма: на склянку води потрібно додавати від половини до двох ложок зеленого чи білого чаю. 

Якщо заварюються чорні сорти, то більше за одну ложку краще не використовувати. Якщо не влаштовує міцність, краще збільшити час настоювання, а не додавати більше заварки.

Який посуд використовувати

Раніше чай рекомендували заварювати в посуді з порцеляни чи фаянсу. Не буде жодної помилки, якщо використовуються керамічні або скляні чайники, які придбати не складає жодних проблем. Головне не використовувати металевий посуд, у ньому змінюється смак та аромат.

Молоко

Наразі можна зустріти десятки різних рецептів, де радять додавати молоко. Звісно, ​​смак напою після додавання молока зміниться, а що у цьому хорошого? Молочні білки під час нагрівання нейтралізують корисні властивості чаю. Також додавання молока може спричинити здуття, біль у животі та інші проблеми.

Лимон

Пити чай із лимоном – це корисна звичка. У лимоні є вітамін С та інші корисні речовини. Після додавання лимона смак напою змінюється на краще, але і тут варто пам’ятати про розумну концентрацію. Є проста порада: до чаю варто додавати одну лимонну часточку, тоді смак буде насиченим і гармонійним.

Exit mobile version