Субота, 21 Вересня

Оселедець залишається найдоступнішим з жирних сортів риби, рекомендованих дієтологами для регулярного вживання. Необов’язково їсти його солоним чи малосоленим. Можна маринувати рибу та готувати інакше, але головна умова, що висувають до будь-якої риби, – це відсутність кісток.

Якщо затіяти оселедця під шубою, то питання вирішується саме по собі. У салаті він не потрібен цілий, тому тушку можна різати, як душі заманеться. Але якщо хочеться смачно та красиво замаринувати рибу, то тут уже без рівних шматочків філе ніяк не обійтись.

Так, можна купити готову та очищену рибу в магазині, але хто знає, в чому вимочували тушу, щоб витягти з неї все до останньої кісточки. Значить, будемо чистити оселедець самі.

Філе оселедця, як у ресторані

  1. Візьміть велику обробну дошку (бажано дерев’яну – по ній риба не так ковзає), гострий ніж із тонким лезом, серветки або паперові рушники.
  2. Зробіть поздовжній розріз на спині та поперечний біля голови.
  3. Відріжте плавці, але хвіст поки не чіпайте.
  4. Тепер можна легко потягнути шкірку та очистити від неї тушку.
  5. Після цього можна відрізати голову і випатрати черевце.
  6. Тримаючи однією рукою тушку, іншою проверніть риб’ячий хвіст, скільки вийде навколо або в різні боки. Після цього зняти дві половинки філе з хребта та ребер не залишить труднощів.

Маленькі кістки, що залишилися, доведеться вибрати пінцетом.

Філе зберігається до двох діб у герметичному пластиковому контейнері або скляному (емальованому) посуді. За цей час бажано замаринувати рибу чи з’їсти, інакше вона зіпсується.

Exit mobile version