Незважаючи на те, що смажені продукти вважаються шкідливими для здоров’я, кількість шанувальників їх не зменшується. Адже ніщо не зрівняється зі стравою, приготовленою за допомогою обсмажування. Існує кілька способів смаження, серед яких можна вибрати найбільш підходящий.
Спосіб перший: смаження у фритюрі
Без фритюрниці не обходиться жоден заклад громадського харчування. Це швидкий та зручний спосіб готувати будь-які продукти – м’ясо, овочі, сири. У домашній кулінарії фритюрниці також використовуються, але можна обійтися без покупки приладу.
Смаження у фритюрі – це термічна обробка продуктів у великій кількості жиру (не менше 1 літра), тому глибока неширока сковорода або висока вузька каструля замінять фритюрницю. Страви у фритюрі готуються у високому шарі олії, обсмажуючи відразу з усіх боків. Якщо все зробити правильно, їжа вийде красивою та хрумкою.
Важливо правильно вибрати олію. Вона має витримувати високі температури без загоряння. Крім олій, призначених безпосередньо для смаження у фритюрі, найкраще підійде ріпакова або соняшникова, оскільки вони горять при температурі вище 200 °C. Тваринний жир використовувати не можна, оскільки він може спалахнути.
Щоб їжа вийшла справді смачною, її потрібно готувати за правильної температури – від цього залежить не тільки крихтість, а й прожарювання.
Оптимальне значення становить від 175 до 190°C. Якщо температура нижче 170°C, продукти прожарюються повільно. При температурі вище 200°C їжа швидко підгорить на поверхні, а всередині залишиться сирою.
Спосіб другий: звичайне смаження
З цим способом знайомі усі. У сковороду наливається олія, щоб вона покривала дно сковороди на 0,5-1 см. У нього кладуться овочі або м’ясо і обсмажуються спочатку з одного боку, потім з іншого.
Спосіб третій: на сухій сковороді
В цьому випадку не використовується ні рослинний, ні тваринний жир. Потрібно розжарити сковороду з антипригарним покриттям, викласти на неї підготовлені продукти і обсмажити 2-3 хвилини. Щоб м’ясо та овочі не залишилися усередині сирими, їх необхідно порізати на невеликі шматочки.
У цю ж категорію можна віднести тушіння у власному соку, коли продукти викладаються на суху розпечену сковороду, закриваються кришкою і тушать у власному соку, поки рідина не випарується. Якщо її дуже багато, можна відкрити кришку.
Цей варіант люблять прихильники корисного харчування, які не можуть повністю відмовитися від смаження.
Для смаження не можна використовувати нерафіновану рослинну олію, тому що в ній за високої температури утворюються канцерогени – речовини, що викликають зміну структури ДНК, підвищують ризик виникнення ракової пухлини.