Субота, 23 Листопада

Запечена індичка – прикраса будь-якого святкового столу. І особливо приємно бачити цю розкішну страву на Різдво. Але приготувати індичку непросто. Найчастіше вона підгоряє, м’ясо стає сухим, скоринка залишається блідою. При приготуванні цієї страви потрібний досвід. Ось поради кухарів, які допоможуть уникнути розповсюджених помилок.

Що потрібно знати, запікаючи індичку

  1. Перед покупкою уважно огляньте тушку. Шкіра на ній має бути цілою.
  2. Вибирайте тушку вагою 5-7 кг. Максимум – 8 кг. Індичка вагою понад 8 кг не поміститься у духовку. Якщо навіть і поміститься, то верхня частина буде надто близько до верхнього нагрівального елемента. Зверху підгорить, а м’ясо всередині не встигне пропікатися. Найкраще виміряти розмір духовки рулеткою, а потім зробити замір індички перед покупкою.
  3. Рекомендується за 7-12 годин до приготування засолити тушку. Для цього її можна замочити в підсоленій воді (1 кг солі на 10 л води) або обмазати сумішшю великої солі, чорного перцю і паприки. Після цього змити сіль водою і приступити до підготовки до запікання.
  4. Для запікання індичку потрібно обмазати ароматним маслом. Для цього пачку розм’якшеного вершкового масла змішують з перцем, паприкою, часником, пропущеним через прес, сіллю та будь-якими пряними травами (розмарин, майоран, чебрець). Оскільки страва різдвяна, варто натерти в олію цедру апельсина та лимона.
  5. Щоб м’ясо було соковитим та ароматним, мало змастити тушку ароматною олією зовні. Потрібно акуратно рукою віддерти шкірку від м’яса, не пошкодивши її. Потім рясно змастити м’ясо під шкіркою олією із травами. Це дозволить просочитися ароматами м’яса.
  6. Щоб м’ясо пропеклося, але залишилося соковитим, його температура всередині має досягти 65 градусів. Випікати індичку в духовці треба півтори-дві години за температури 100 градусів. Шкоринка не повинна зарум’янитися. Інакше верхній шар згорить, а всередині м’ясо не пропечеться. Коли м’ясо всередині буде готове, треба 20-30 хвилин потримати індичку в духовці за температури 230-250 градусів, щоб скоринка зарум’янилася.
  7. Є й другий варіант запікання. Індичку треба 2 години потримати в листі, щільно закривши фольгою. Це виключить пересушування м’яса та підгоряння зверху. М’ясо приготується під фольгою. А потім її треба зняти і відправити індичку в духовку при 250 градусах, поки скоринка не підрум’яниться. Цей варіант підійде для тих, хто не має досвіду запікання птиці.

Часто на святковий стіл готують індичку, начинену чимось. Це можуть бути яблука, каша з грибами, цибуля, гречка тощо. Але для Різдва ідеально підходять нарізані крупними шматками апельсини. Вони випаровують сік та ефірні олії, внаслідок чого м’ясо виходить не лише соковите, а й ароматне.

Exit mobile version