Субота, 23 Листопада

Перші страви на основі бульйону обов’язково входять до раціону будь-якої родини. Однак бульйон, для варіння якого використовувалося м’ясо, птах чи риба, нерідко виходить каламутним, що не може не позначитися на його зовнішньому вигляді.

Щоб вам не довелося стати заручником подібної неприємної ситуації, при варінні бульйону слід дотримуватись ряду простих правил.

  1. М’ясо слід класти не в окріп, а в холодну воду. Поступово нагріваючись, вода проникне у найглибші шари продукту і витягне в бульйон усі екстрактивні речовини.  
  2. Не забувайте своєчасно позбавлятися піни, що виступила на поверхні бульйону.
  3. При варінні можна покласти в каструлю цілу неочищену цибулину.

Якщо ж бульйон все ж таки вийшов каламутним, дійте відповідно до наступної інструкції. Остудіть вміст каструлі до температури 70 градусів, після чого додайте в бульйон добре збиті білки разом з розм’ятою шкаралупою (на 3-літрову каструлю знадобиться 2 білки зі шкаралупою).

Знову закип’ятіть бульйон, безперервно помішуючи. Зніміть каструлю з плити та залиште її на 10 хвилин. Операцію з охолодження та подальшого доведення до кипіння слід повторити ще двічі з перервою в 10 хвилин.

Після таких маніпуляцій на поверхні з’явиться біла густа піна, яку потрібно прибрати ложкою. Для більшої ймовірності процідіть бульйон через марлю – у результаті він стане янтарно-прозорим.

Exit mobile version