Субота, 23 Листопада

Перлова крупа – це відшліфовані зерна ячменю. Давним-давно перлова каша була стравою, що подається на стіл у почесних сім’ях. Згодом каша перекочувала до армії, ставши незамінною у раціоні солдатів, оскільки ячмінь – поживний і корисний продукт. Крупа містить велику кількість незамінних кислот, мікроелементів та вітамінів. У складі зерен присутній лізин, що стимулює вироблення колагену, вітамін А, що покращує зір, кальцій, що зміцнює кістки.

Перловку на столі сучасної людини рідко зустрінеш. Її потрібно заздалегідь замочувати, потім довго варити, а в результаті крупа перетворюється на м’яку масу, що злиплася, яку багато хто не любить. Але є простий та швидкий спосіб приготувати перлову крупу, отримавши на виході смачний розсипчастий гарнір. І займе весь процес не більше години.

Як варити перловку

  1. Перлову крупу необхідно промити, щоб вода стала прозорою. Це обов’язково, тому що борошняний пил, що знаходиться на поверхні зерен, сприяє їх склеюванню в процесі варіння.
  2. Кинути промиті зерна в киплячу воду. Води має бути в 2–3 рази більше за обсягом, ніж крупи. Проварити 5 хвилин на середньому вогні. Це «заварює» зерна зверху, що перешкоджає виділенню їх клейкої речовини надалі. Також п’ятихвилинне відварювання частково замінює собою замочування, адже за цей час зерна стають м’якшими.
  3. Перловку відкинути на друшляк, дати стекти. Промити теплою водою.
  4. Перекласти в каструлю для варіння, посолити, додати киплячу воду з розрахунку 2 частини води на 1 частину сухої крупи. Тобто, якщо ви взяли 1 склянку перловки, то води потрібно влити в каструлю 2 склянки.
  5. Коли перловка закипить, каструлю щільно накрити кришкою та зробити мінімальний вогонь.
  6. Варити 40 хвилин, не відкриваючи кришку.
  7. Вимкнути, дати постояти 5-10 хвилин під закритою кришкою. Розсипчаста перловка готова.

Залежно від сорту перловки варіюється час варіння. У продажу можна знайти продукт різних сортів, від великих зерен, з яких лише прибрали верхній шар, до відшліфованих до дрібного розміру зерняток округлої форми. Усього є 5 сортів крупи, що відрізняється за розміром. Найдрібніша вариться за 20-25 хвилин. Великій потрібно 40 хвилин, щоб приготуватися.

Також може змінюватись і кількість води. Пропорція 1:2 передбачає, що під час варіння практично немає випаровування. Якщо кришка прилягає нещільно, вода може випаруватись, а зерна залишаться твердими всередині.

Exit mobile version