Субота, 18 Травня

Як показало дослідження, опубліковане в журналі, присвяченому дослідженню менеджменту, із гравців Civilization виходять гарні управлінці. Робота називається “Гарні геймери, хороші менеджери? Дослідження Sid Meier’s Civilization”. Вона була публікована ще в минулому — у 2020 році, але тільки зараз привернула увагу реддіту.

Дослідники поставили собі за мету провести аналіз потенційних менеджерських здібностей не тільки у форматі гейміфікації, але взяти за основу реальну гру. Вони посадили кілька десятків студентів грати в Civilization — яку саме частину не сказано, але можна припустити, що Civilization 6, де є багато сучасних концепцій. Після цього заміряли певні набори скілів, у тому числі вміння вирішувати проблеми та загальний менеджмент.

З’ясувалося, що ті, хто грає в Civilization, показав більш високі результати, ніж ті, хто не грає. Також дослідники зазначили, що інші внутрішньоігрові дані, наприклад, повідомлення в чаті до старту кампанії, можуть допомогти в оцінці людини та її підході до комунікації. Однак це стосується більше стратегічних ігор — команда не рекомендувала проводити подібний аналіз в інших іграх. Все ж таки одна справа, коли йдеться про чат Civ, і інша, коли це Fortnite.

Звичайно, все це не означає, що граючи в Civilization 6 ви будете найкращим керівником. Кореляція та причинність – різні речі. Люди, яким цікаві ігри, на кшталт Civilization, вже за своєю натурою схильні до менеджменту, планування та бачення загальної картини.

Хоча немає сумніву, що ігри, на кшталт Civilization можуть вчити чогось корисного. Цивілопедія включає реальні історичні факти та інформацію про безліч тем. А мультиплеєрні матчі у Civilization дозволяють практикувати здатність довгострокового планування дій.

Exit mobile version