П’ятниця, 20 Вересня

Дослідження Європи може стати можливим найближчими роками завдяки новим застосуванням технології кремнієво-германієвих транзисторів, розробленої в Технологічному інституті Джорджії.

Європа це одне із найперспективніших місць у Сонячній системі для пошуку позаземного життя. Під 10-кілометровим шаром льоду знаходиться океан рідкої води, що може підтримувати життя. Але з температурою поверхні -180 градусів Цельсія та екстремальним рівнем радіації це одне з найнесприятливіших місць у Сонячній системі.

Джон Д. Кресслер зі Школи електротехніки та обчислювальної техніки (ECE) та його студенти працюють з біполярними транзисторами з гетеропереходом кремній-германій (SiGe HBTs) вже кілька десятиліть і виявили, що вони мають унікальні переваги в екстремальних умовах, таких як Європа.

“Завдяки способу виготовлення ці пристрої фактично виживають в екстремальних умовах без змін у самій технології”, – сказав Кресслер. Ви можете створити щось для того, що ви хочете робити на Землі, а потім використовувати це в космосі.

Дослідники перебувають на першому році трирічного гранту у рамках програми NASA COLDTech, спрямованої на розробку інфраструктури електроніки для майбутніх польотів до Європи. NASA планує запустити 2024 року орбітальний космічний апарат Europa Clipper, який складе карту океанів Європи, а потім відправити посадковий апарат Europa Lander, щоб пробурити лід і дослідити її океан.

Exit mobile version