Субота, 23 Листопада

Багато хто з нас хоч раз замислювався: а чому у світлофора саме такі кольори? Насправді це пов’язано із низкою причин: фізичних, історичних, психологічних.

Перший прототип сучасного світлофора з’явився у Лондоні. Справа в тому, що в другій половині XIX століття в центральних районах міста було багато гужового транспорту (це транспорт, для роботи якого використовуються тварини) та його рух треба було контролювати. Вдень це завдання виконував семафор (особливий механізм, що подає сигнал «можна»/«не можна»), вночі – газовий ліхтар. Але в результаті це виявилося не дуже вдалою ідеєю.

Більш безпечний світлофор виник уже у XX столітті – після появи електрики та автомобілів. Найперші європейські електричні світлофори мали лише два кольори: зелений і червоний. Але після проведення багатьох тестів вирішили додати ще й жовтий.

Отже, чому ж у світлофора саме такі кольори? З погляду психології яскраво-червоний сприймається інстинктивно як небезпека, зелений – навпаки. Тому їх і вибрали як дозвільний та забороняючий сигнали. Жовтий при цьому грав роль запобіжного нейтрального сигналу, а до нього використовувався білий колір (але був недостатньо яскравим).

З погляду фізики саме червоний, жовтий, зелений – найяскравіші та найпомітніші кольори. Хоча треба сказати, що помаранчевий все-таки трохи яскравіший за жовтий, але його відтінок схожий з червоним.

Exit mobile version