Субота, 23 Листопада

Серце робить понад 100 тисяч ударів на добу. Але завдяки чому воно постійно б’ється і не втомлюється?

Серце має особливу будову. У ньому чотири камери: дві – верхні та ще дві – нижні. Верхні (тобто праве і ліве передсердя) отримують кров, яка надходить у серце, а нижні (м’язовіші – лівий і правий шлуночки) – викачують її з серцевого м’яза.

Загалом на нашому тілі постійно циркулюють приблизно п’ять літрів крові. Відбувається це завдяки функціонуванню серцево-судинної системи, яка включає власне серце, кров, кровоносні судини. Тому серце і не втомлюється так, як інші м’язи організму.

Яким чином працює серцево-судинна система? Спочатку праве передсердя одержує кров, у якій міститься мало кисню. Далі кров через клапан потрапляє у правий шлуночок, а коли цей шлуночок скорочується, кров із серця перекачується у легені для отримання організмом нового запасу кисню.

Після цього кров переходить у ліве передсердя, а потім – через клапан у лівий шлуночок. Звідти кров розподіляється по всьому тілу.

Весь цей процес називається серцевим циклом. При цьому серцебиття відбувається, коли клапани серця закриваються по черзі.

Exit mobile version