У нас так багато питань про ранній Всесвіт. Питання на зразок того, як це виглядало відразу після Великого вибуху? Як і чому виникли галактики? Якою була перша зірка? Яка планета утворилася першою і як вона виникла? Є навіть питання про те, як утворилася Земля і походження нашого Місяця. Незважаючи на все це, ми насправді знаємо про ранній Всесвіт небагато. Але Джеймс Вебб це змінює.
Новий космічний телескоп NASA та ESA потрапив у заголовки новин на початку цього року з першими зображеннями Вебба. Зображення дали нам яскравий погляд на деякі з найглибших частин нашого Всесвіту. Кожна галактика, на яку ми дивимося, наближає нас на один крок до відповідей на запитання, які ми маємо про ранній Всесвіт.
Відтоді Вебб продовжував давати нам можливість зазирнути до ранніх точок Всесвіту. Тепер нове зображення, зроблене Джеймсом Веббом, використовує скупчення галактик MACS0647 як космічне збільшувальне скло, і воно може відповісти на питання про ранній Всесвіт.
Гравітаційне лінзування, яке буквально вигинає світло, збільшуючи предмети за ним, дозволило команді побачити більше про MACS0647-JD, галактичну систему, яка вважається частиною раннього Всесвіту, яку астрономи відкрили 10 років тому за допомогою Хаббла. Питання про цю ранню галактику мучать уми астрономів протягом десяти років, і тепер вони нарешті можуть отримати відповіді.
Однак тепер це найновіше зображення від Вебба демонструє, скільки питань ще залишається щодо раннього Всесвіту. Те, що раніше астрономи вважали лише однією галактикою, насправді могло бути двома. Це пов’язано з тим, що останнє зображення від Вебба дає нам кращий погляд на галактику, відому як MACS0647-JD.
Це все ще занадто мало, щоб сказати напевно, але за допомогою додаткових спостережень Вебб міг би дати нам більш остаточну відповідь завдяки своїм інфрачервоним системам. Вважається, що MACS0647-JD належить до перших 400 мільйонів років нашого Всесвіту, але якщо ми знайдемо дві галактики замість однієї, ми зможемо дізнатися більше про ці ранні моменти, що дасть відповідь на більше наших запитань про ранній Всесвіт.
Джеймс Вебб уже показав, наскільки він потужний у порівнянні зі старіючої технологією Хаббла, і, об’єднавши дані з обох телескопів , ми можемо розкрити більше таємниць нашого Всесвіту.