У п’ятницю (26 серпня) від Сонця з’явилася ще одна серія сонячних спалахів після того, як кілька днів тому сліпуче шоу зелених полярних сяйв обрушилося на атмосферу.
Обсерваторія сонячної динаміки НАСА зафіксувала особливо потужний спалах о 7:16 ранку за східним часом (11:16 за Гринвічем), коли населення Європи та Африки зазнало короткочасного відключення радіозв’язку.
Величезний викид заряджених частинок від Сонця, відомий як корональний Викид маси, може вразити нашу планету В понеділок (29 серпня) і викликати полярні сяйва навколо Полярного кола, згідно із заявоювід Національного управління океанічних і атмосферних досліджень. (Ці сяючі вогні виникають, коли заряджені частинки взаємодіють із магнітним полем Землі.)
Сонце, безсумнівно, відчуває себе сильним у ці дні, оскільки воно створює сплеск космічної погоди, щоб сповістити про початок максимуму 11-річного сонячного циклу активності.
Раніше цього тижня були помічені зграї північного та південного сяйвів , у тому числі з космосу Саманта Крістофоретті з Європейського космічного агентства. (Ветеран-космонавт сказав, що це був найпотужніший шторм за всі її 300 днів у космосі.)
Більшість найдраматичніших космічних погодних умов створює чудове шоу для людей на Землі або поблизу неї, але невелика кількість особливо потужних штормів може завдати шкоди лініям електропередач, супутникам та іншій життєво важливій інфраструктурі, від якої залежить наша планета.
Сонце більш схильне до істерик, коли воно досягає максимуму активності, оскільки сонячні плями поширюються на поверхні, а магнітні лінії звиваються та ламаються. Якщо шторм спрямований на Землю , це може створити полярне сяйво, затемнення та інші ефекти.
NASA, Європейське космічне агентство та інші космічні організації цілодобово стежать за сонячною погодою, щоб забезпечити найкращий захист для Землі, менеджерів супутників і астронавтів, які працюють над нашою планетою.