П’ятниця, 22 Листопада

Хаббл зробив заворожуючу фотографію космічного розплідника, знайденого в Оріоні. Відбивна туманність, відома як NGC 1999, моторошно схожа на замкову щілину. Сама туманність, за словами Європейського космічного агентства, є залишком утворення V380 Оріона, щойно народженої зірки, яка утворилася в цьому районі.

Коли космічний телескоп Хаббл у 1999 році вперше зробив зображення космічної ясла (звідки й назва), темну порожнечу в центрі туманності вважали глобулою Бока, яка, по суті, є холодними хмарами пилу, газу та інші молекули, які настільки щільні, що перешкоджають проходженню світла, роблячи його схожим на порожнечу. Однак тепер астрономи знають, що ця порожнеча насправді є порожнім простором.

Справжнє походження отвору, схожого на замкову щілину, невідоме. Але сама туманність розташована на відстані приблизно 1500 світлових років від набагато більшої туманності Оріона. Раніше зображення Туманності Оріона, зроблене Джеймсом Веббом, дозволило краще зрозуміти цей космічний розплідник. Також можливо, що спостереження за NGC 1999 можуть дати подібне уявлення про туманність і тут.

Джерело зображення: ESA/Hubble & NASA, ESO, K. Noll

Нове зображення було створено з використанням архівних даних ширококутної планетарної камери 2 космічного телескопа Хаббл. Ця камера використовує комбінацію датчиків ультрафіолетового, видимого та ближнього інфрачервоного світла для створення знімків знакових зоряних об’єктів, як-от цей космічний дитячий сад.

NGC 1999 також знаходиться близько до першого розпізнаного об’єкта Хербіг-Харо, HH 1/2. Об’єкти Гербіга-Харо — це яскраві плями туманності, які часто асоціюють із новонародженими зірками, і вони зазвичай утворюються, коли зірки викидають вузькі струмені частково іонізованого газу, які стикаються з хмарами пилу та газу поблизу. Хоча це не має прямого відношення до космічної ясла, воно надзвичайно близько до туманності.

Exit mobile version