Середа, 15 Травня

Маленька планета, що обертається навколо Сонця за Нептуном, збентежила вчених. Планета, відома як Кваоар, є однією з 3000 малих планет, знайдених так далеко, і вчені вважають, що вона насправді може бути планетою з кільцями, незважаючи на докази того, що кільце не повинно бути можливим на такій відстані.

Що справді бентежить у кільці, яке оточує цю планету, так це те, що воно розташоване так далеко від самої планети. Виходячи з наших звичайних моделей, весь матеріал, який зараз утворює кільце, що оточує планету Кваоар, повинен був об’єднатися й утворити місяць. Але не сталося.

Саме ця остання частина змушує вчених чухати голови, намагаючись з’ясувати речі. Звичайно, це не перша планета з кільцями, яку ми бачили, оскільки планети в нашій головній Сонячній системі мають кільця. Але той факт, що матеріал у цьому кільці не відповідає нашим відомим еволюційним моделям, викликає здивування.

Ранні спостереження та дослідження планети вже проливають світло на це. Згідно з цими результатами , низькі температури на планеті з кільцями можуть перешкоджати злипанню частинок льоду в кільці. Однак Європейське космічне агентство каже , що йому потрібно провести додаткові дослідження.

Окрім зміни наших початкових спостережень за Кваоаром, це відкриття змінює наше уявлення про те, де можуть утворюватися кільця навколо планет. Наразі вчені довго вважали, що матеріал, який обертається навколо планети за певною точкою, утворить місяць.

Тоді, якби цей місяць перемістився надто близько до планети, до лінії, відомої як «межа Роша», він був би розірваний на частини припливними силами планети. Однак, виходячи з цих висновків, загальне уявлення про те, що кільця виживають лише в межах межі Роша, потрібно буде повністю переглянути, пояснили астрономи.

Крім того, нам потрібно буде дізнатися більше про те, що саме заважає кільцю навколо цієї планети сформуватися в місяць. Це також може допомогти нам дізнатися більше про майбутні планети, які ми спостерігаємо та досліджуємо за допомогою обсерваторій, таких як космічний телескоп Джеймса Вебба.

ESA планує продовжити моніторинг Quaoar, щоб дізнатися, чи зможе він дізнатися більше про нещодавно відкрите кільце, що оточує планету, а також про те, що змушує його кинути виклик всьому, що ми думали, що знаємо про обмеження Роша.

Подібно до багатьох наших відкриттів, пов’язаних із таємницями раннього Всесвіту, це фундаментально змінює наше бачення Всесвіту.

Exit mobile version