Субота, 23 Листопада

Китай будує свою космічну станцію на орбіті, і цього тижня сміття з літаючого будівельного майданчика над нашими головами знову впаде на поверхню нашої планети.

Втретє за останні два роки китайська космічна програма відправила на орбіту великий модуль, щоб розширити свою космічну станцію Tiangong за допомогою ракети Long March 5B, якій, схоже, не вистачає апаратного забезпечення для контрольованого входу в атмосферу та скерування до безпечної точки у віддалену частину океану.

Натомість очікується, що відпрацьований ракетний прискорювач вагою понад 20 метричних тонн значною мірою згорить, пролітаючи в атмосфері. Але ймовірно, що деякі більші компоненти та інше сміття витримають весь шлях до поверхні. Наразі очікується, що це повернення в атмосферу відбудеться протягом 28-годинного вікна, яке починається ввечері п’ятниці за тихоокеанським часом і триватиме майже всю суботу, згідно з прогнозами Аерокосмічної корпорації, яка відстежує орбітальні входи.

«Невизначеність щодо того, куди в кінцевому підсумку впаде велике сміття, становить рівень ризику для безпеки людей і пошкодження майна, який значно перевищує загальноприйняті порогові значення», — йдеться в заяві компанії.

Ракета була використана, щоб відправити Mengtian, третю і останню частину Tiangong, на орбіту для встановлення під час запуску, який відбувся в понеділок. Бустер має розмір приблизно як 10-поверховий будинок.

Подібні ризики повторного входу також спостерігалися під час запуску двох попередніх модулів космічної станції Tiangong, коли відпрацьована ракета приземлилася в Індійському океані 8 травня 2021 року, а інша розбилася над Малайзією, Індонезією та Філіппінами 30 липня. 2022. Інша місія Long March 5B також призвела до падіння уламків на західну Африку в 2020 році.

Протягом наступних двох днів ми можемо очікувати, що прогнозована тривалість вікна повернення значно скоротиться, оскільки космічні спостерігачі відстежуватимуть затухання порожньої орбіти ракети та отримають краще уявлення про те, коли вона нарешті підкориться земній гравітації.

Коли вона почне свою коротку і вогненну подорож назад до поверхні Землі, неможливо передбачити. Поле сміття, яке залишиться після входу ракети такої маси, може залишити уламки, розкидані по коридору сміття, що тягнеться на десятки або навіть сотні миль.

Останній раз, коли один із цих відпрацьованих прискорювачів упав на Землю наприкінці липня, він розпався над Малайзією, а його шматки пізніше були знайдені на землі як там, так і в Індонезії.

Падаюче космічне сміття завдало шкоди майну, але жодних повідомлень про травми чи загибель людей не надходило. Розподіл населення на Землі робить, швидше за все, будь-яке сміття, яке потрапляє від орбіти до поверхні, потрапляє або в океан, або десь у віддалену місцевість (сільська місцевість Австралії здається популярною). Тим не менш, цей прискорювач повністю вийшов з-під контролю і може залишити свої частини будь-де на траєкторії польоту.

На даний момент потенційна траєкторія польоту для повторного входу охоплює досить широку смугу Землі, включаючи більшість Сполучених Штатів, Китай, Індію, Південну Європу, Південну Америку, Африку та Австралію. Знову ж таки, ми дізнаємося більше про траєкторію польоту за кілька годин до передбачуваного повторного входу.

Exit mobile version