П’ятниця, 27 Вересня

Всесвіту мільярди років, але телескопи та сучасні дослідження космосу існують лише кілька століть. Тому вчені звертаються до малоймовірних джерел, таких як кільця дерев, щоб отримати дані про космічні події, що відбулися до Галілея.

Протягом багатьох років дані про кільця дерев з усього світу показали докази кількох незрозумілих і потенційно руйнівних явищ космічної погоди, які доставили дозу радіації на Землю та багатьох її мешканців, включаючи самі дерева.

«Ці величезні спалахи космічного випромінювання, відомі як події Міяке, відбуваються приблизно раз на тисячу років, але що їх викликає, незрозуміло», — пояснив фізик Бенджамін Поуп з австралійського Університету Квінсленда в заяві. «Провідна теорія полягає в тому, що це величезні сонячні спалахи».

Складене зображення, на якому показано кільце дерева та полум’я. 
Дослідники використовували дані про кільця дерев для моделювання глобального циклу вуглецю, щоб поставити під сумнів загальну теорію про події Міяке.
Квінслендський університет

Поуп очолив групу дослідників, які проаналізували дані про кільця дерев за тисячоліття, щоб дослідити зв’язок між подіями Міяке та сонячними спалахами. Результати їх дослідження опубліковані в Proceedings of the Royal Society A.

У статті команда зазначає, що одна з подій з найбільшою кількістю даних про кільця дерев сталася в 774 році і, здається, була більш ніж у 10 разів потужніша, ніж подія Керрінгтона 1859 року, яка була геомагнітною бурею, пов’язаною з виверженнями на Сонці. Коли вибух обрушився на Землю. Як повідомляється, він спричинив спалах телеграфних ліній і спричинив глобальне полярне сяйво.

«Нам потрібно знати більше, тому що якби щось із цього сталося сьогодні, це знищило б технологію, включаючи супутники, інтернет-кабелі, міжміські лінії електропередач і трансформатори», — сказав Поуп. «Вплив на глобальну інфраструктуру буде неймовірним».

Команда використовувала комп’ютерні моделі для аналізу даних про кільця дерев щодо шести відомих подій Міяке, і результати кидають сумнів у тому, що в цьому винні величезні сонячні спалахи.

«Ми показали, що вони не пов’язані з активністю сонячних плям, а деякі насправді тривають один-два роки», — пояснює студент-математик Ціньюань Чжан, який розробив програмне забезпечення, яке аналізувало всі наявні дані про кільця дерев. «Замість одного миттєвого вибуху чи спалаху, ми можемо бачити свого роду астрофізичний «шторм» або спалах».

Це не зовсім гарна новина, що ми можемо запізнитися до річної глобальної радіаційної події.

Поуп каже, що наявні дані показують, що ймовірність такої події в наступному десятилітті становить приблизно 1%.

“Але ми не знаємо, як це передбачити або якої шкоди це може завдати”, – сказав учений. «Ці шанси досить тривожні та закладають основу для подальших досліджень».

Це, мабуть, єдина «срібна підкладка» в цій історії — необхідно ще багато досліджень, щоб краще зрозуміти, що саме сталося в минулому та що це означає для нашого майбутнього.

Exit mobile version