Субота, 23 Листопада

Останнім часом сонце викликало дивний вигляд. NASA показало дивну сонячну «усмішку» з жовтня, а тепер Європейське космічне агентство вказує на сонячну «змію», яку побачив космічний корабель Solar Orbiter.

Відео показує сонячну змію в дії, коли звивиста смуга прокладає свій шлях по поверхні Сонця, починаючись біля яскравої плями в нижній правій частині зірки.

Відео є сповільненою зйомкою, знятою екстремальним ультрафіолетовим зображенням орбітального апарату 5 вересня. Змії знадобилося три години, щоб ковзати по сонячній поверхні на шаленій швидкості близько 170 кілометрів (106 миль) на секунду.

Пекуча температура Сонця означає, що весь газ в його атмосфері є плазмою, перегрітим станом речовини. Змія була створена в результаті взаємодії плазми з невидимим магнітним полем Сонця. Плазма реагує на лінії магнітного поля. «Плазма в змії слідує за особливо довгою ниткою магнітного поля Сонця, яка простягається від однієї сторони Сонця до іншої», — йдеться в заяві ESA в понеділок.

Змія виглядає дивовижно, але також представляє особливий інтерес з наукової точки зору. «Що робить змію такою інтригуючою, так це те, що вона почалася з сонячної активної області, яка пізніше спалахнула, викинувши мільярди тонн плазми в космос», — заявили в ESA, сказавши, що змія могла бути попередником виверження.

ESA очолює місію Solar Orbiter у партнерстві з NASA. Космічний корабель був запущений на початку 2020 року, щоб розпочати місію з вивчення таємничих полярних регіонів Сонця та отримання безпрецедентних зображень нашої примхливої ​​зірки.

Дані про змію та виверження, зібрані Solar Orbiter і додатковою місією NASA Parker Solar Probe, допоможуть вченим краще зрозуміти діяльність нашого Сонця та те, як воно створює космічну погоду, яка може вплинути на комунікаційні та навігаційні системи на Землі.

Exit mobile version