Космічний телескоп Джеймса Вебба не гаяв часу, надаючи нам нові красиві зображення. Останнє зображення було опубліковано в рамках проекту НАСА «Льодовиковий період», який є однією з 13 наукових програм Webb Early Release Science. Зображення показує заморожене серце космічної хмари, вказуючи на різні регіони льоду всередині хмари, розташованої на відстані понад 500 світлових років від Землі.
Космічна хмара – це область космосу, відома як Chamaeleon I. Область складається з темної молекулярної хмари, яка, здається, має блакитний відтінок на новому зображенні, зробленому Веббом. Ця область космосу примітна тим, що зараз у ній утворюється кілька молодих зірок, які астрономи часто називають протозірками.
Ці зірки, які на зображенні світяться помаранчевим, допомогли астрономам визначити, скільки льоду міститься в замороженому серці космічної хмари. Вебб дивиться на Всесвіт через хвилі інфрачервоного світла, яке не видно неозброєним людським оком. Таким чином, Вебб може розкрити інформацію про наш Всесвіт, яку ми не можемо побачити за допомогою звичайних телескопічних спостережень.
У минулому Вебб дав нам ближчий погляд на екзопланети, навіть виявивши вуглекислий газ в атмосфері екзопланети . Крім того, постійне використання інфрачервоного випромінювання для дослідження Всесвіту продовжує розкривати нові таємниці, які ми можемо вивчати та досліджувати, дозволяючи нам краще зрозуміти наш світ. Це зображення замороженого серця космічної хмари також нічим не відрізняється.
Розглянувши цю молекулярну хмару глибше, ми зможемо дізнатися більше про те, як лід еволюціонує від свого початкового синтезу до областей протопланетного диска, що утворюють комети. Це величезний крок до розкриття більшої інформації про формування комети в цілому, що астрономи намагалися краще зрозуміти протягом кількох років. Результати дослідження були опубліковані в Nature Astronomy цього місяця.