Субота, 23 Листопада

Джеймс Вебб зібрав ще одне вражаюче видовище у космосі. Цього разу космічний телескоп помітив «райдужний вузол», що складається з надзвичайно червоного квазара, а також кількох масивних галактик навколо нього. Вузол існував приблизно 11,5 мільярдів років тому. Останнє зображення квазара від Джеймса Вебба є ще одним нагадуванням про те, наскільки величезним є космос.

Квазари, як той, який щойно зробив Джеймс Вебб, є енергетичними центрами галактик, які можуть виглядати дуже яскравими в небі вночі. У цих галактичних центрах найчастіше є надмасивні чорні діри, подібні до надмасивної чорної діри Чумацького Шляху. Крім того, вони зазвичай охоплені перегрітою плазмою і іноді навіть можуть вибухати зі спалахами енергії.

Цей новітній квазар, зафіксований на новому зображенні Джеймса Вебба, отримав назву SDSS J165202.64+172852, і вчені вважають, що він існував давно, у стародавньому Всесвіті. Таким чином, світло, яке ми бачимо від нього в інструментах Джеймса Вебба, подорожувало мільярди років, щоб досягти нашого регіону космосу.

Джерело зображення: ESA/Webb, NASA & CSA, D. Wylezalek, A. Vayner & the Q3D Team, N. Zakamska

Зображення, яке додане вище, не є найдетальнішим зображенням, яке ми коли-небудь бачили від Джеймса Вебба. Але квазар на цьому зображенні Джеймса Вебба набагато далі, ніж нещодавно зображені Стовпи Творіння або навіть цілі перших зображень Вебба. Таким чином, телескоп повинен дивитися крізь набагато глибшу точку космосу, створюючи набагато розмитіше зображення.

Незважаючи на розмитість зображення, на останньому знімку Джеймса Вебба можна чітко розгледіти райдужний вигляд квазара та галактик, які його оточують. Світло від квазара також зазнало червоного зміщення, що означає, що його довжини хвилі були розтягнуті розширенням Всесвіту, змушуючи його зміщуватися більше до червоного кінця електромагнітного спектру.

Раніше деякі вчені вважали, що квазар на цьому зображенні Джеймса Вебба міг зіткнутися з іншою галактикою. Однак за допомогою інструментів Джеймса Вебба ми можемо побачити чіткіше зображення, і на зображенні легко розрізнити щонайменше три навколишні галактики. Однак вони надзвичайно близькі один до одного, тому деякі почали називати їх «вузлом».

Джеймс Вебб здатний зазирнути далеко в стародавній всесвіт, про що свідчить це нове зображення. Використовуючи космічний телескоп, щоб дивитися на Марс та інші планети, ми також дізнаємося більше про ці планети та навіть підтверджуємо те, про що ми вже сформували теорії.

Exit mobile version