Космічний телескоп Джеймса Вебба продовжує вдивлятися в закутки нашого Всесвіту. Одне з його останніх зображень використовує переваги космічного ефекту, відомого як гравітаційне лінзування, що дозволяє вченим дивитися крізь Всесвіт далі, ніж зазвичай це можливо. Однак результатом є космічний міраж, що дозволяє Веббу підібрати ту саму галактику в три чітко різні моменти часу.
Якщо ви взагалі звертали увагу на попередні спостереження Вебба, то знаєте, що дивитися на далекі-далекі галактики — це все одно, що дивитися в минуле. Це тому, що світлу потрібен час для подорожі, і коли галактики чи зірки знаходяться на відстані тисяч світлових років від нас, ми можемо мигцем побачити, як ця галактика виглядала кілька тисяч років тому. Цей космічний міраж є чудовим прикладом того, як подорожувати в часі може бути спостереження за Всесвітом.
Це тому, що це нове зображення від Вебба, яке Європейське космічне агентство оприлюднило на своєму офіційному сайті, демонструє одне й те саме скупчення галактик тричі на одному зображенні. Більш інтригуючим є те, що три різні часи також є різними точками часу, що дозволяє астрономам спостерігати космічний міраж у три різні точки часу.
У цьому випадку галактика, яку ми бачимо у віддзеркаленні часу, є галактикою, що містить наднову, і відома як AT 2022riv. Цю галактику, розташовану далеко від нашої, можна побачити лише завдяки гравітаційному лінзуванню, викликаному скупченням галактик, відомим як RX J2129. Використовуючи сильну гравітацію скупчення галактик, щоб заглянути глибше у Всесвіт, вчені змогли побачити космічний міраж.
Міраж настільки вражаючий, тому що він демонструє наднову AT 2022riv у три різні моменти часу. Перше зображення демонструє наднову, а друге зображення приблизно через 320 днів. На той момент наднова вже згасла. Остаточна поява в космічному міражі відбувається приблизно через 1000 днів після першого.
Це явище вражаюче, тому що воно дозволяє нам побачити, наскільки сильними можуть бути ефекти гравітаційного лінзування. Крім того, якщо ми зможемо повторити цю подію, схожу на міраж, в інших спостереженнях, ми зможемо продовжити перевірку важливих космічних подій, даючи вченим більше даних для розшифровки та вивчення.
Якщо ви шукаєте більше крутих космічних новин, ви також можете переглянути останні дослідження про полярні сяйва Юпітера, які, як довели вчені, існують на всіх чотирьох більших супутниках, що обертаються навколо газового гіганта.