Неділя, 19 Травня

Європейського космічного агентства (ESA) показало вражаюче зображення, зроблене космічним телескопом Вебба. На зображенні видно кілька яскравих галактик на задньому плані, а також дуже деталізований знімок LEDA 2046648, спіральної галактики віком мільярд років.

Вебб, запущений у грудні 2021 року, розпочав свої наукові дослідження в липні 2022 року. Відтоді космічний телескоп зробив зображення далеких галактик і екзопланет і навіть відкрив нову інформацію про нашу локальну Сонячну систему, зокрема подробиці про атмосферу Марса. Він знову зафіксував прекрасну спіральну галактику віком мільярд років, яка ховається серед зірок.

Останнє зображення було зроблено під час введення в експлуатацію камери ближнього інфрачервоного діапазону та безщілинного спектрографа (NIRISS). У той же час камера ближнього інфрачервоного діапазону (NIRCam) зосередилася на LEDA 2046648, спіральній галактиці віком мільярд років, яку можна побачити тут.

Вебб також зняв культові види туманності Оріона. Джерело зображення: NASA, ESA, CSA, Зменшення та аналіз даних: PDRs4All ERS Team; графічна обробка S. Fuenmayor & O. Berné

Як повідомляється, на зображенні видно сотні джерел видимого світла, але інфрачервоні дані, на які покладається Вебб, охоплюють набагато більше галактик, у тому числі цю спіральну галактику віком мільярд років. Завдяки глибокопольним зображенням Вебба вчені можуть спостерігати стародавнє світло та використовувати гравітаційні лінзи, щоб побачити віддалені джерела, які ми зазвичай не можемо спостерігати з Землі.

ESA поділилося зображенням цього місяця, щоб продемонструвати вражаючі речі, які Вебб знаходить, коли дивиться серед зірок. Інші чудові краєвиди дали нам змогу глибше поглянути на Стовпи Творіння.

Незважаючи на те, що знімок LEDA 2046648 не є глибоким полем, все ж викликає благоговіння перед величчю космосу, демонструючи тисячі галактик, що оточують спіральну галактику віком мільярд років на передньому плані зображення. Це ще одне нагадування про те, наскільки великий Всесвіт і скільки таємниць раннього Всесвіту нам ще належить розкрити.

Головна мета Вебба — покращити наше розуміння того, як утворилися перші зірки та галактики, спостерігаючи за найдавнішим світлом у Всесвіті. Подібні зображення щодня допомагають розгадати це розуміння.

Exit mobile version