П’ятниця, 22 Листопада

Космічний телескоп Джеймса Вебба може працювати як машина часу, заглядаючи в минуле Всесвіту. Нові зображення Вебба показали деякі нав’язливо знайомі картини, коли Всесвіт був лише на 25% від свого нинішнього віку: спіральні галактики з перемичками, дуже схожі на нашу.

NASA описало смужку галактики як «стрічку зірок і газу, яка розсікає ядро, як коса лінія на знаку «курити заборонено». Зоряні смуги діють як трубопроводи, направляючи газ до центру галактик, створюючи нові зірки та живлячи надмасивні чорні діри, які там ховаються. Дослідження показали, що такі типи галактик були дефіцитними у ранньому Всесвіті.

«Виявлення так званих галактик із смужками, подібних до нашого Чумацького Шляху, на такому ранньому етапі розвитку Всесвіту вимагатиме від астрофізиків уточнення своїх теорій еволюції галактик», — йдеться в заяві Техаського університету в Остіні в четвер.

Вид Хаббла (ліворуч) і вид Вебба (праворуч) спіральної галактики з перемичками EGS-23205, якою вона була приблизно 11 мільярдів років тому. 
NASA/CEERS/Техаський університет в Остіні

Команда астрономів на чолі з аспірантом Університету Остіна Юйченом «Кей» Го провела дослідження галактик, прийнятих для публікації в The Astrophysical Journal Letters. Дослідники ідентифікували дві галактики з перемичками віком 11 мільярдів років, які «існують далі в часі, ніж будь-які раніше відкриті». Команда також помітила ще чотири тварини віком понад 8 мільярдів років.

Космічний телескоп Хаббла вже спостерігав спіральну галактику EGS-23205 раніше, але унікальні здібності Вебба дозволили йому виявляти деталі, яких не було під час спостереження Хаббла. Нечіткі краплі, які побачив Хаббл, тепер можна розділити на галактики, які явно нагадують нашу. JWST є спільним проектом NASA, Європейського космічного агентства та Канадського космічного агентства.

Відкриття захоплююче. «Я глянув на ці дані і сказав: «Ми відкидаємо все інше!» — сказав астроном UT Austin Шардха Джоджі, співавтор дослідження.

Дослідження – це шлях до подальших наукових пригод. Далі дослідники намагатимуться краще зрозуміти велику кількість галактик із смужками в молодому Всесвіті. Це показує, як Вебб допомагає вдосконалити наше розуміння історії Всесвіту та відкрити нові кордони в астрономії.

Exit mobile version