Китай розпочав роботу над будівництвом свого першого комерційного пускового майданчика для космічного корабля у Веньчані на півдні острова Хайнань.
Як повідомляється, у Хайнані вже існує державний стартовий центр під назвою Wenchang Space Launch Center, який є четвертим стартовим майданчиком у Китаї. Інші три – Центр запуску супутників Цзюцюань, який був найдавнішою базою країни і де на сьогоднішній день було проведено більшість запусків і випробувань, Центр запуску супутників Тайюань, який ідеально підходить для запуску сонячно-синхронних супутників, і Центр запуску супутників Січан, який призначений головним чином для запуску потужні ракети тяги та геостаціонарні супутники.
У Китаї під комерційним космічним центром розуміють об’єкт, інвестований і побудований іншою організацією, ніж уряд чи військо. Програма Hainan Commercial Space Launch Site є спільним підприємством уряду Хайнань і трьох космічних конгломератів: China Aerospace Science and Technology Corp, China Aerospace Science and Industry Corp і China Satellite Network Group.
Роботи над комерційним пусковим майданчиком виконуватиме дочірня компанія China Aerospace Science and Technology Corporation. Орієнтовний термін завершення – один рік, а майданчик буде введено в експлуатацію з 2024 року. Новий стартовий майданчик, який охоплює приблизну площу 133 га, матиме стартовий майданчик, системи розбризкування води, блискавкозахистні вежі, підйомне обладнання, перехідне транспортне обладнання , відводні пристрої, стаціонарна сервісна вишка тощо.
Фен Фей, губернатор провінції Веньчан, сказав, що Хайнань повністю використає новий стартовий майданчик для створення цілої ланцюжка космічної галузі, яка охоплює ракети-носії, супутники та підприємства з обробки даних. Крім того, він додав, що метою було перетворити Венчандж на космодром світового класу.
Стартовий центр Веньчан є найпівденнішим місцем запуску Китаю, який обрано через низьку широту та близькість до екватора.
Якщо космічний корабель запускається з місця поблизу екватора, він отримує природний приріст швидкості через обертання Землі, що, у свою чергу, допомагає зменшити вартість палива та прискорювачів. Оптимальний пункт запуску має бути в прибережній зоні поблизу екватора, оскільки це максимізує використання швидкості обертання Землі та дає перевагу орієнтації, яка допомагає швидко прибути на геостаціонарну орбіту.
Основні пункти запуску космічних кораблів, такі як мис Канаверал, Ванденберг і Шріхарікота, розташовані поблизу узбережжя.
Космічна промисловість Китаю посідає друге місце у світі після США. Національне космічне управління Китаю (CNSA) спостерігало за розвитком космічної програми Китаю, в рамках якої були запущені балістичні ракети, штучні супутники, пілотовані космічні польоти та знаменита космічна станція Tiangong. Амбіції цього азіатського гіганта не закінчуються на цьому, оскільки він планує дослідити всю Сонячну систему.
З розвитком комерційного стартового майданчика Китай зараз разом із США вступає в еру комерційного космосу.