П’ятниця, 22 Листопада

Міжнародна група під керівництвом китайських учених за допомогою радіотелескопа FAST виявила найбільшу газоподібну хмару у Всесвіті, пише газета South China Morning Post. Як уточнюється у матеріалі, це відкриття може допомогти дослідникам краще зрозуміти походження галактик.

Гігантська хмара складається переважно з атомарного водню і в 20 разів більше, ніж наша галактика Чумацький Шлях.

Відкриття стало можливим завдяки надпотужному телескопу FAST. Він розташований у провінції Гуйчжоу на південному заході Китаю. Відкриття зробили астрономи з КНР, Європи та США. Вони виявили хмару після того, як направили сферичний радіотелескоп із п’ятисотметровою апертурою — найбільший у своєму роді у світі — у напрямку групи галактик, відомої як Квінтет Стефана у сузір’ї Пегаса.

Виявлена ​​ними гігантська газоподібна структура була як мінімум удвічі більшою і на порядок менш щільною, ніж будь-яка раніше відкрита подібна хмара.

Її розташування також досить незвичайне – вона знаходиться далеко від центральної області Квінтета Стефана.

Тепер вченим належить з’ясувати, чому «вона взагалі все ще існує». Зазначається, що атомарний газ з низькою щільністю мав бути знищений ультрафіолетовим випромінюванням на космічному тлі, згідно з усіма сучасними теоріями.

Exit mobile version