Погода на Марсі виявляється непередбачуваною та бурхливою. Після кількох місяців блукання поверхнею Червоної планети NASA каже, що Perseverance використав бортові прилади, щоб створити перший справжній звіт про марсіанську погоду, який дає нам середнє значення температури в кратері Джезеро, де Perseverance шукав ознаки життя на Марсі.
Щоб створити новий звіт про погоду, Perseverance використала п’ять датчиків розміром з кнопку, які є частиною Mars Environmental Dynamics Analyzer (MEDA) на борту марсохода. Ці датчики збирають різноманітну інформацію про навколишнє середовище на Марсі, що дозволило Perseverance створити перший звіт про погоду на Марсі.
Згідно з цим звітом, середня температура в кратері Джезеро становить мінус 67 градусів за Фаренгейтом (мінус 55 градусів за Цельсієм). Однак це може варіюватися від 90 до 110 градусів за Фаренгейтом між ніччю та днем. Один із дослідників каже, що атмосфера Марса коливається залежно від періодів марсіанської сонячної доби, залежно від добового циклу сонячного сяйва та кількості пилу в хмарах.
Дослідники опублікували результати дослідження, включаючи новий звіт про погоду на Марсі, у Nature Geoscience на початку цього місяця. У ньому вони розкривають, як Perseverance вдалося обчислити та зібрати необхідні дані для створення звіту, а також як коливаються температури та чому.
Останні кілька місяців Perseverance був зайнятий збором зразків марсіанського ґрунту та каменів. NASA планує завершити місію з пошуку зразків Марса протягом наступних кількох років, сподіваючись, розкривши ще більше інформації про Червону планету, якої ми ще не знаємо. Тим часом, однак, наявність точного звіту про погоду на Марсі може допомогти нам дізнатися більше про атмосферу планети.
І роблячи це, ми можемо дізнатися більше про те, як ці атмосферні зміни впливають на поверхню планети в цілому, що може дуже допомогти, коли пілотована місія NASA на Марс нарешті отримає зелене світло в 2030-х роках.