Субота, 23 Листопада

У порівнянні з ссавцями приблизно такого ж розміру, мозок птахів містить набагато більше нейронів. Нове дослідження, результати якого було опубліковано в журналі Current Biology, пояснює це тим, що їхні нейрони обходяться меншою кількістю палива у вигляді глюкози.

Найбільше нас здивувало не те, що нейрони споживають менше глюкози – на це можна було очікувати через відмінності в розмірах нейронів“, – говорить Кайя фон Ойген з Рурського університету Бохума, Німеччина. “Але величина відмінностей настільки велика, що різниця в розмірах не може бути єдиним фактором, що сприяє цьому. Це означає, що в мозку птахів має бути щось, що додатково відрізняється, що дозволяє їм підтримувати такі низькі витрати“.

Фон Ойген та його колеги спробували визначити енергетичний “бюджет” нейронів птахів на основі досліджень, проведених на голубах. Вони використовували методи візуалізації, які дозволили оцінити метаболізм глюкози в організмі птахів. Вони також використовували методи моделювання для розрахунку швидкості метаболізму мозку та споживання глюкози.

Їх дослідження показали, що мозок голуба споживає напрочуд низьку кількість глюкози (27,29 ± 1,57 мкмоль глюкози на 100 г на хвилину), коли тварина не спить. Таким чином, нейрони в мозку птахів споживають в середньому в три рази менше глюкози, ніж нейрони в мозку ссавців. Іншими словами, їх нейрони, з незрозумілих поки що причин, менш затратні.

Exit mobile version