Субота, 21 Вересня

Біля краю Тибетського плато Китай зараз завершує остаточне будівництво сонячного радіотелескопа Daocheng, абсолютно нового китайського сонячного телескопа, який планується запустити в 2024 році. Новий телескоп складатиметься з понад 300 блюдоподібних телескопів. антени, будівництво коштує 100 мільйонів юанів (близько 14 мільйонів доларів США) і буде вивчати Сонце дуже детально.

Що робить цей новий китайський сонячний телескоп таким інтригуючим – окрім його розміру – це те, що Китай відкриє нові двері для того, як ми вивчаємо зірку нашої Сонячної системи. І оскільки так багато інформації про Сонце все ще залишається таємницею, цілком можливо, що ми зможемо побачити дані з телескопа, що призведе до деяких монументальних проривів у науковій галузі.

Новий телескоп приєднається до таких, як сонячний зонд NASA Parker Solar Probe, який раніше торкався Сонця, а також Solar Orbiter Європейського космічного агентства. Сонячний зонд Parker Solar Probe був запущений у 2018 році, а ESA Solar Orbiter – у 2020 році. Разом ці телескопи, а також новий китайський сонячний телескоп дадуть нам безпрецедентні дані про Сонце.

Сонячний радіотелескоп Daocheng будується поблизу краю Тибетського плато. 
Джерело зображення: China News Service / Getty

Цей телескоп також запускається у вдалий час, оскільки наше Сонце увійде в дуже активну стадію свого 11-річного циклу протягом наступних кількох років. Таким чином, китайський сонячний телескоп повинен забезпечувати місце в першому ряду для деяких із найінтенсивніших сонячних подій, які ми спостерігали за останні роки, включаючи сонячні спалахи, викиди корональної маси та навіть події на поверхні Сонця.

Крім того, за допомогою китайського сонячного телескопа, а також Parker Solar Probe і Solar Orbiter, які навчаються на Сонці, це повинно полегшити прогнозування того, як сонячна погода наблизиться до Землі. Це може допомогти нам краще підготуватися до будь-яких проблем, як-от небезпечних сонячних спалахів тощо. Ці спалахи часто можуть завдати шкоди нашій техніці та супутникам, спричиняючи збої, проблеми з GPS тощо.

Exit mobile version