NASA поділилося новими подробицями свого плану деорбіти МКС. Міжнародна космічна станція зараз обертається навколо нашої планети, а наукові місії триватимуть до кінця 2020-х років. Потім, у 2030 році, НАСА використає «космічний буксир», щоб допомогти спустити МКС на Землю, де вона впаде в Тихий океан, лежачи на дні моря.
Це інтригуючий план, над яким NASA працювало кілька місяців. Однак спочатку космічне агентство планувало використовувати російські космічні кораблі, щоб допомогти спустити станцію на Землю. Наразі NASA використовує інший підхід, кажучи, що покладатиметься на «космічний буксир» як на важливу частину свого плану деорбіти МКС.
Джерело зображення: dimazel / Adobe
План був вперше оприлюднений у четвер, 9 березня, після того, як NASA опублікувало запит щодо федерального бюджету на 2024 рік. За даними Space.com, космічне агентство запросило виділення 27,2 мільярда доларів. Ця пропозиція передбачає 180 мільйонів доларів на «початок розробки нового космічного буксира». Буксир буде відповідати за допомогу МКС у деорбіті в 2030 році, і NASA також планує використовувати його для інших заходів.
У понеділок, 13 березня, під час нової прес-конференції NASA, на якій обговорювали запропонований бюджет, було оприлюднено ще більше деталей щодо плану зняття з орбіти МКС. Конгрес ще має його схвалити, але космічне агентство очікує, що ця ініціатива коштуватиме понад 1 мільярд доларів США. зроблено.
NASA каже, що фактична вартість буде нижчою, як тільки воно надішле запит на пропозицію. Ця система пропозицій дозволяє компаніям за межами NASA брати участь у торгах на роботи, які має виконувати NASA. Це допомогло таким компаніям, як Axiom Space і навіть SpaceX, взяти участь в офіційних операціях NASA, незважаючи на те, що вони взагалі є окремими групами.
Велика мета полягає в тому, щоб створити «стрижню» в космічних операціях NASA, яка дасть їм резерви, якщо плани з російським космічним кораблем зіпсуються. Під час прес-конференції в понеділок NASA також повідомило, що «Артеміда-2» і «Артеміда-3» все ще планують запустити в 2024 і 2025 роках. Однак «Артеміду-4» перенесли на 2028 рік.