П’ятниця, 22 Листопада

Місії NASA Artemis офіційно розпочали нову еру дослідження космосу. Космічне агентство транслювало всю подію в прямому ефірі на своєму каналі NASA Live і з тих пір завантажило відео трансляції всієї події запуску Artemis I на свій канал YouTube.

Спочатку NASA планувало завершити дебютний запуск своєї системи Space Launch System у понеділок, 19 серпня. Запуск був припинений через проблеми з одним із двигунів. Після цього NASA планувало запустити ракету до кінця вересня. Однак плани провалилися, і НАСА відклало плани відправити Артеміду I до зірок до 14 листопада.

Запуск Artemis I нарешті завершився 16 листопада 2022 року після кількох затримок.

NASA сподівалося запустити місію Artemis I 16 листопада 2022 року, і остання спроба запуску виявилася успішною: ракетний прискорювач стартував близько 1:50 ночі за східним часом у середу.

Запуск першої місії Artemis бачив численні затримки, що призвели до успішної спроби. Нещодавно НАСА повернуло Артеміду I в будівлю транспортних засобів, щоб захистити її від дощу та погоди, викликаної ураганом Ян. Ракету офіційно повернули на майданчик за тиждень до останньої спроби запуску.

Запуск другої місії «Артеміда» запланований не раніше 2024 року. Однак NASA ще не повідомило жодних новин про те, чи може така затримка цієї конкретної місії також викликати проблеми для майбутніх місій.

Це історичний запуск для космічного агентства, який, безсумнівно, запам’ятається надовго через нову еру досліджень, яку він починає. Ви можете переглянути запис запуску Artemis I на NASA TV, на веб-сайті NASA TV та на YouTube.

Журналісти BGR зв’язалися з колишнім адміністратором NASA, професором Шоном О’Кіфом, щоб обговорити важливість запуску Artemis I і його значення для NASA та людства.

«Що робить Artemis унікальним, так це його універсальність, яку можна використовувати для дослідження низки потенційних напрямків», — сказав О’Кіф BGR. «Протягом десятиліть після закінчення епохи Аполлона людські експедиції були локалізовані на низькій навколоземній орбіті приблизно в 300 милях від поверхні Землі та огинали нашу планету так само, як це робили тисячі супутників та інших космічних апаратів».

Він продовжив: «Артеміда відкриває цілий ряд нових можливостей для розробки місячної поверхні для потенційних аванпостів для дослідження відкритих ресурсів, а також використання активів, які, як ми знаємо, знаходяться на Місяці для нових застосувань. З часом здатність створювати засоби підтримки на Місяці відкриває нові можливості для запуску з місячної поверхні, що набагато простіше, ніж із Землі».

Після запуску

Вигаданий космічний корабель наближається до Місяця. 
Джерело зображення: Центр космічних польотів Годдарда НАСА/Кріс Сміт (KBRwyle)

Після запуску Artemis I космічний корабель виведе на орбіту Orion і решту свого корисного вантажу. Звідти Оріон увійде на те, що NASA називає віддаленою ретроградною орбітою Місяця. Це перенесе космічний корабель на 40 000 миль за межі Місяця. Його орбіта занесе його далі, ніж будь-який космічний корабель, призначений для перевезення людей.

Уся ця місія стане справжнім випробуванням, щоб побачити, наскільки добре Orion може витримувати тривале перебування в космосі. Якщо все піде успішно, NASA планує відправити людей у ​​капсулі Orion у 2024 році. Ця місія буде проходити за такою ж траєкторією, як і перша. Проте третя місія «Артеміда», як ми сподіваємось, побачить людські черевики знову на поверхні Місяця. Ця місія запланована на кінець 2025 року.

NASA багато в чому залежить від успішного запуску Артеміди I, оскільки вона стане попередником для майбутніх дослідницьких місій космічного агентства. Поки космічний корабель прямує до Місяця, нам доведеться почекати і подивитися, як капсула Orion витримає елементи космосу. Проте в разі успіху це стане передвісником нової ери дослідження та відкриття космосу.

Exit mobile version