П’ятниця, 3 Травня

NASA оголосило про плани створити лабораторію, спеціально призначену для вивчення зразків марсіанських порід, які Perseverance збирає в кратері Джезеро на Червоній планеті. Вже кілька років ми знаємо, що NASA хоче повернути ці зразки гірських порід на Землю для більш глибокого вивчення, а космічне агентство навіть поділилося відео процесу повернення зразків з Марса минулого року.

Це перший випадок, коли NASA поділилося чіткими планами щодо того, як і де воно розмістить новий заклад, призначений для перевірки цих зразків. Вважається, що ці зразки марсіанських порід містять цінну інформацію про минуле Червоної планети, можливо, навіть містять сліди стародавнього марсіанського життя, які можуть допомогти нам краще зрозуміти, як планета змінювалася протягом свого існування.

Концепція художника посадкового апарату для пошуку зразків на Марсі. Джерело зображення: NASA

Проект офіційно назвали проектом Mars Sample Receiving (MSR), і NASA каже, що він «очікується найскладнішою кампанією роботизованих космічних польотів, яку коли-небудь намагалися зробити». План розпочнеться приблизно через 10 років, коли зразки марсіанських порід, які Perseverance збирає, повернуться на Землю.

Новий об’єкт, де зберігатимуться зразки гірських порід, буде розташований у Космічному центрі Джонсона NASA в Х’юстоні, штат Техас, і прийматиме та оброблятиме ці камені якомога безпечніше. Цю останню частину надзвичайно важливо відзначити, оскільки багато хто стурбований можливими захворюваннями або небезпечними забрудненнями, які зразки марсіанських порід можуть доставити на Землю.

Таким чином, NASA каже, що вживає крайніх запобіжних заходів, щоб гарантувати, що нічого подібного не стане вільним. Багато хто каже, що немає жодного занепокоєння щодо того, що такий матеріал є каменем у зразках, хоча поки ми не зможемо перевірити їх особисто, незрозуміло, що саме ми знайдемо всередині. Надія, звичайно, полягає в тому, що ці зразки марсіанських порід забезпечать сліди стародавнього марсіанського життя.

Якщо вони це зроблять, це нарешті дасть нам більше доказів того, що Марс не завжди був замерзаючою пустелею планети, посилюючи переконання, що колись на ньому могла бути рідка вода і, можливо, навіть якесь інопланетне життя.

Exit mobile version