Подорож марсохода Perseverance збирання каміння ось-ось увійде в нову фазу. Дослідник на колесах НАСА запихав у крихітні трубки шматочки марсіанських каменів і носив їх із собою. Незабаром він вивантажить деякі з них на місці, яке стане «першим складом зразків на Марсі».
У п’ятницю NASA оголосило про вибір місця під назвою Three Forks як місце висадки Персі для його дорогоцінного вантажу. Він розташований біля основи дельти стародавньої річки, яку марсохід досліджував у кратері Джезеро. Космічне агентство поділилося зображенням марсіанського пейзажу з Трьома Форксами вдалині.
NASA співпрацює з Європейським космічним агентством над амбітною місією Mars Sample Return, багатоетапною місією, яка включатиме політ на Червону планету, посадку на Марсі, збирання пробірок із зразками, злітання ракети з поверхні, а потім доставку пробірок до шлях назад на Землю для вивчення. Це може бути нашим найкращим шансом знайти остаточні докази стародавнього мікробного життя на Марсі, якщо воно існувало.
«NASA та ESA переглянули запропоноване місце та зразки Марса, які будуть розгорнуті для цього сховища вже наступного місяця», — сказав Томас Зурбухен, асоційований адміністратор NASA з науки. «Коли ця перша труба буде розміщена на поверхні, це буде історичний момент у дослідженні космосу».
Зразки, зібрані Персі в районі дельти річки, особливо цікаві для вчених. Лабораторне обладнання марсохода виявило інтригуючі ознаки органічної речовини, але для того, щоб повністю зрозуміти, що це означає, знадобиться ретельніше вивчення на Землі.
NASA заздалегідь планувало дати місії з повернення зразків найкращі шанси на успіх. Марсохід збирав зразки попарно, щоб він міг кинути деякі на землю та сховати дублікати для безпечного зберігання. Планується, що Perseverance особисто доставить свої зразки, коли прибуде місія повернення. Депо «Три Форкс» буде резервним місцем, якщо це не спрацює.
Після падіння каміння Perseverance продовжить досліджувати регіон дельти та історію води, і, ймовірно, збиратиме більше каміння по дорозі. Марсохід перебуває на Марсі лише з початку 2021 року, і попереду у нього багато наукових досліджень.