Вівторок, 14 Травня

Взагалі найкращим способом точно дізнатися, чи є на Венері взагалі життя, буде вирушити туди і взяти зразки із самої планети. Фахівці сподіваються, що це скоро стане можливим.

Спочатку місія Venus Life Finder (VLF) була спрямована на те, щоб знайти життя у хмарах Венери. Раніше вчені вже надсилали кілька зондів через хмари цієї планети. Апарати спромоглися виявити дивні сполуки, які потрібно ще додатково вивчити.

При цьому наука на сьогодні сильно просунулась, тому настав час, на думку експертів, вивчити атмосферу Венери з біохімічної точки зору. Для цього і було розроблено місію Venus Life Finder (VLF).

Складається ця місія лише з трьох етапів. Перший передбачає відправлення зонда в атмосферу Венери у 2023 році. Для цього все необхідне обладнання надасть компанія Rocketlab. Серед цього обладнання – ракета-носій Electron, космічний корабель Photon і апарат, що спускається.

Правда, апарат дасть можливість зонду збирати дані лише у верхніх шарах атмосфери планети і лише протягом трьох хвилин. Однак ці три хвилини будуть дуже цінними для фахівців. Використовуватиметься для цього автофлуоресцентний нефелометр (AFN). Він дозволить отримати інформацію, яка стане основною для наступної місії – запуску повітряної кулі.

У ході нової місії VLF вчені планують запустити до Венери не лише повітряну кулю, а й серію зондів. Останні повинні будуть пройти через шар хмар і збирати дані про навколишнє середовище, розташоване нижче. Використовуватиметься фахівцями також спектрометр (він шукатиме певні гази), мікроелектромеханічна система (вона допоможе виявити метали), чутливий датчик pH.

Фінальний етап місії Venus Life Finder припускатиме повернення всіх отриманих зразків на Землю. Для цього буде сконструйовано повітряну кулю.

Exit mobile version