Місія японської компанії ispace є першою в програмі під назвою Hakuto-R.
Ракета Falcon 9 запланована на 3:39 ранку (08:39 GMT) з мису Канаверал, штат Флорида, з резервною датою в четвер.
Відповідно до заяви компанії, посадковий модуль приземлиться приблизно в квітні 2023 року на видимій стороні Місяця, в кратері Атлас.
Маючи розміри трохи більше 2 на 2,5 метри, він несе на борту 10-кілограмовий марсохід під назвою Рашид, побудований Об’єднаними Арабськими Еміратами.
Багата нафтою країна новачок у космічній гонці, але враховує нещодавні успіхи, включаючи марсіанський зонд у 2020 році. Якщо це вдасться, Рашид стане першою в арабському світі місією на Місяць.
«Ми багато чого досягли за шість коротких років, відколи ми вперше почали концептуалізувати цей проект у 2016 році», — сказав генеральний директор ispace Такеші Хакамада.
Хакуто був одним із п’яти фіналістів міжнародного конкурсу Google Lunar XPrize — завдання посадити марсохід на Місяць до кінцевого терміну 2018 року, який завершився без переможця. Але деякі проекти ще тривають.
Інший фіналіст із ізраїльської організації SpaceIL не зумів у квітні 2019 року стати першою приватно фінансованою місією, яка досягла цього досягнення, після того, як врізався в поверхню під час спроби приземлитися.
ispace, який налічує лише 200 співробітників, каже, що «прагне розширити сферу людського життя в космос і створити стійкий світ, надаючи високочастотні та недорогі транспортні послуги на Місяць».
Майбутні місії мають сприяти програмі NASA Artemis. Зараз триває випробувальний політ без екіпажу на Місяць Artemis-1.
Повідомляється, що космічне агентство США хоче розвивати місячну економіку в найближчі роки, побудувавши космічну станцію на орбіті Місяця та базу на поверхні.
Вона уклала контракти з кількома компаніями на розробку посадкових апаратів для транспортування наукових експериментів на поверхню.
Серед них американські компанії Astrobotic і Intuitive Machines повинні вилетіти в 2023 році і, згідно з повідомленнями, можуть прибути в пункт призначення раніше ispace, вибравши більш прямий маршрут.