Технологічний стартап Inner Cosmos провів операцію на добровольці, вжививши йому голову імплантат з електродами. За ним спостерігатимуть упродовж року. Імплантат один раз на день посилає імпульси у певну частину головного мозку. Якщо дослідження дасть позитивні результати, техніку зможуть використовувати для лікування резистентної депресії.
CEO Inner Cosmos розповідає, що імплантати можуть стати новим засобом для лікування резистентної форми захворювання. За його даними, від нього страждають приблизно 2,8 млн осіб у США.
Сама ідея не нова, імплантати з електродами вже використовують для лікування епілепсії та хвороби Паркінсона. Однак відмінність розробки Inner Cosmos у тому, що вона здатна вловлювати потенціали локального поля (електричні потенціали з поверхні мозку) без проникнення в сам мозок. Якщо випробування виявиться успішним, техніку зможуть застосувати для ширшого спектру когнітивних розладів.
Inner Cosmos повідомила, що операція за участю першого добровольця пройшла успішно. Імплантат щодня протягом 15 хвилин надсилатиме імпульси в ліву дорсалатеральну префронтальну кору, вимірюючи активність нейронів, щоб визначити та відрегулювати правильний рівень стимуляції. Спостерігатимуть добровольця протягом року, до нього можуть додати ще одного або двох піддослідних.
Inner Cosmos використовує техніку, аналогічну до транскраніальної магнітної стимуляції. Вона не потребує хірургічного втручання, але для її впровадження потрібно більше часу.