Неділя, 5 Травня

Європа увійшла в 2023 рік із, за ​​словами метеорологів, найсильнішою зимовою спекою в історії.

Забудьте про вкриті льодом озера та пейзажі, вкриті снігом. Новий рік 2023 у багатьох центральноєвропейських країнах пройшов у формі погоди, коли температурні рекорди падали, як кеглі, на всьому континенті.

І хоча багато хто, можливо, насолоджувався раптовою відпочинком від морозів, експерти зі зміни клімату забили тривогу.

На початку січня 2023 року через Альпи прокотилася рекордна зимова спека. (Автор зображення: Copernicus)

На знімку, зробленому 1 січня, європейський супутник Sentinel-2 зафіксував місто Альтдорф у швейцарських Альпах, де температура в цю частину року зазвичай становить від 28 до 39 градусів за Фаренгейтом (мінус 2 і плюс 4 градуси Цельсія). Однак на Новий рік 2023 року температура вдень підскочила до 67 градусів F (19,2 градуса C), навіть вночі залишалася на рівні 60 градусів F (16 градусів C). Подібні екстремальні явища були зафіксовані в багатьох інших країнах Центральної та Північно-Західної Європи, включаючи Данію, Нідерланди, Польщу та Чехію.

Кліматологи та метеорологи з усього світу зібралися в Twitter, щоб висловити своє здивування несезонною спекою.

«Я ніколи не бачив такого прогнозу. Ніколи», — написав у Twitter кліматолог NASA Райан Стауффер .(відкривається в новій вкладці)із зображенням фіолетового кольору, що демонструє «температурну аномалію» в Європі. «Важко ігнорувати кліматичні наслідки», — додав він далі.

Фізик Нахель Белгерце, який працює в Європейському дослідницькому центрі Synchrotron у Французьких Альпах, поділився анімацією, на якій зображена карта Європи з десятками різнокольорових точок, що з’являються повсюди, що символізує температурні рекорди, побиті на континенті між 30 грудня та 1 січня.

«Візуалізація однієї з найсильніших зимових хвиль спеки в сучасній історії Європи за останні 2 дні», – написав Белгерз у твіті. «Сотні місячних температурних рекордів були побиті по всьому континенту. Це саме така дуже аномальна подія, яка поступово переписує глобальну кліматологію».

Для таких місць, як Альтдорф, такі події мають особливе значення. Місто, одне з багатьох у Швейцарії, а також в інших країнах, які поділяють шматки найбільшого гірського хребта Європи, розташоване між засніженими горами заввишки понад 9800 футів (3000 метрів). Зображення Sentinel-2 показує в основному зелений, вкритий травою ландшафт зі снігом, який покриває лише високогірні райони, що викликає занепокоєння експертів із клімату, які раніше спостерігали за рекордною втратою льодовиків, спричиненою спекотним літом 2022 року.

За матеріалами розмови 6,2% маси гірського льодовика в Швейцарських Альпах розтануло того літа. Зараз зимовий сезон, який зазвичай дає цим льодовикам щорічний приріст і перепочинок, також свідчить про їх руйнування. Раніше вчені вважали 2% річних втрат льоду серйозними.

За матеріалами Reuters, Альпи нагріваються на 0,5 градуса F (0,3 градуса C) за десятиліття, що приблизно вдвічі швидше, ніж середній глобальний показник. Сценарії, засновані на поточних прогнозах викидів парникових газів, передбачають, що до кінця цього століття може зникнути до 80% альпійських льодовиків.

Exit mobile version